Rubriky:

Cyklistika

MS florbal 2018

Živě

Sáblíkovou čeká ve čtvrtek první mezinárodní cyklistický test

17. července 2007 15:50 - PRAHA

První velký mezinárodní cyklistický test čeká ve čtvrtek rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou. Dvojnásobná úřadující mistryně světa a vítězka Světového poháru se v Sofii představí v časovce žen kategorie do 23 let, která by mohla více napovědět, zda se bude Sáblíková i nadále snažit o účast na olympijských hrách v Pekingu ve své doplňkové sportovní disciplíně.

Dvacetiletá Sáblíková letos startovala zatím jen ve dvou oficiálních závodech včetně časovky na českém mistrovství, která však byla nakonec vzhledem k neregulérním podmínkám zrušena. I proto rodačka z Nového Města na Moravě neví, co může od evropského šampionátu očekávat. "Určitě to pro mě bude nová a cenná zkušenost. Budu se snažit, abych odvedla maximum a dopadla dobře," řekla Sáblíková ČTK před dnešním odletem do Bulharska.

Opatrnější je tentokrát i její trenér Petr Novák. "Cyklistika je pro mě nový sport, proto nemohu přesně říci, co od toho čekat, nebo tipovat jako v rychlobruslení. Vím, že nepojedou špatně a zajedou dobrý výsledek," uvedl Novák. Společně se Sáblíkovou se do Sofie vydala i další rychlobruslařka Andrea Jirků, která se také představí v časovce, ale mezi juniorkami. "Doufám, že nebudou poslední," pousmál se Novák.

Sáblíková i Jirků nemohly trénovat naplno

Menší komplikací je skutečnost, že Sáblíková ani Jirků nejsou stoprocentně zdravotně v pořádku. Zkušenější Sáblíková má lehce pochroumanou ruku po nedávné kolizi s autem, Jirků má potíže při sezení v sedle a v minulých dnech tak nemohla prakticky vůbec trénovat na kole. "Není to stoprocentní," připustil Novák, který se však na nic podobného nechce vymlouvat.

Závěrečnou přípravu obou závodnic poznamenaly vysoké venkovní teploty, na množství najetých kilometrů se to prý ale nepodepsalo. "Normálně jsme trénovaly. Navíc při závodě to tolik nevadí. Až odstartuji, bude foukat vítr. Horší to bude, až zastavím," smála se Sáblíková. Ideální počasí pro cyklistiku - polojasno - prý navíc stejně moc často nepanuje.

Členka Novis týmu má momentálně na levé ruce stále bandáž jako památku na kolizi s osobním vozem při tréninku, do závodu ale možná nastoupí už bez "tejpu". "Je to možné. Rozhodneme se až těsně před závodem. Hlavní je, že už je to v pohodě. Prsty i zápěstí jsou dobré," řekla Sáblíková, kterou v Sofii čeká trať dlouhá 24 km. Juniorka Jirků se představí na poloviční vzdálenosti.

Bezprostředně po cyklistickém šampionátu se obě závodnice vrátí ke svému hlavnímu sportu. V Berlíně je totiž čeká první soustředění na ledovém oválu. "Celý náš tým odjíždí do Berlína již ve čtvrtek, my se tam letecky přesuneme v sobotu přímo ze Sofie," uvedl Novák. V Německu se budou jeho svěřenci připravovat až do konce příštího týdne.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika