Rubriky:

Cyklistika

Dánové nevěří lídrovi Tour a vyloučili jej z reprezentace

20. července 2007 07:09 - KODAŇ

Vedoucí muž průběžného pořadí cyklistické Tour de France Michael Rasmussen byl dánskou federací vyloučen z reprezentace. Uvedl to dánský svaz DCU na svých internetových stránkách. Šéf federace Jesper Worre to následně vysvětlil tím, že Rasmussen opakovaně nesplnil povinnost vůči Mezinárodní cyklistické unii UCI o nahlášení místa pobytu, což vyžadují pravidla o dopingu.

"Několikrát jsme ho varovali, že se musí chovat podle pravidel UCI. Teď už v něj nemáme důvěru," řekl Worre, podle něhož se Rasmussen nebude moci zúčastnit ani letošního mistrovství světa, ani v příštím roce olympijských her v Pekingu. Rasmussena prý UCI kvůli pochybení, kterým znemožňuje komisařům provést namátkovou kontrolu, oficiálně varovala už 29. června.

Rasmussen řekl televizní stanici DR, že o své suspendaci ví dokonce už tři týdny. "Pokusil jsem se podat vysvětlení, ale odmítli ho přijmout," uvedl Rasmussen s tím, že kauza jej nemůže přinutit k odstoupení z Tour. Zatímco podle Worreho byl jezdec varován opakovaně, Rasmussen prý ví o jediné upomínce a za možnou příčinu označil chybu na straně pošty. "Někdo tam nahoře mi nepřeje, nemám pro to jiné vysvětlení," řekl Rasmussen listu Politiken.

Třiatřicetiletý jezdec týmu Rabobank vede ve slavném závodě s náskokem dvou a půl minuty. Do čela se probojoval po svém nedělním vítězství v kopcovité osmé etapě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika