Rubriky:

Cyklistika

Živě

Biker nařkl Rasmussena z pokusu o pašování dopingu

21. července 2007 10:11 - BOULDER (USA)

Aktuální lídr Tour de France Michael Rasmussen je čím dál více spojován s možným porušením dopingových pravidel. Poté, co ho ve čtvrtek kvůli pochybení při ohlašování pobytu vyřadil dánský svaz z reprezentace, přišel bývalý americký amatérský biker s pět let starou příhodou, v níž elitního vrchaře obviňuje z pokusu o pašování krevního dopingu.

Nyní jednatřicetiletý Whitney Richards se s Rasmussenem spřátelil v roce 2001, když se Dán jako elitní jezdec na horských kolech připravoval v Coloradu na MS ve Vailu.

V březnu následujícího roku ho současný lídr týmu Rabobank požádal, aby mu dovezl do Itálie, kde mají oba muži druhý domov, krabici s cyklistickými tretrami, které u něj zapomněl.

Místo bot však Richard v krabici našel čtrnáct plastikových sáčků s tekutinou připomínající krev, jež byly nadepsány Biopure. Spolu se svým přítelem-fyziologem, kterého si raději po nálezu zavolal, zjistili, že se jedná o látku Hemopure, která je zakázána Světovou antidopingovou agenturou.

Američan podle svých slov následně pytlíky rozstříhal a vylil do záchodu. Když o tom později Rasmussena informoval, hodně ho tím prý hodně rozzlobil. Aktuální lídr Tour na tiskové konferenci po páteční etapě přiznal, že Richardse zná, další komentář k pět let starému případu neposkytl.

Sám Richards prý vyšel s příhodou na světlo poté, co slyšel Rasmussena slibovat cyklistickým fanouškům, že mu mohou v věřit.

„Je to strašně fajn kluk, žádné monstrum. Jen prostě udělal špatné rozhodnutí a zatáhl mě do toho," řekl Američan agentuře AP poté, co jako prvnímu vyprávěl svou historku specializovanému magazínu VeloNews.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.