Rubriky:

Cyklistika

Horáková čtvrtá na cyklistickém MS ve fourcrossu, Slavík šestý

7. září 2007 23:09 - FORT WILLIAM

Pátek byl na mistrovství světa horských kol ve Skotsku černým dnem českých fourcrossařů. Přestože se čekala medaile jak v mužské, tak i ženské kategorii, nakonec nebyla jediná. Jana Horáková skončila po pádu ve finále čtvrtá, mezi muži byl nejlepší šestý Tomáš Slavík. Největší favorit a obhájce zlata Michal Prokop vypadl už v osmifinále! Tituly získali Američané Brian Lopes a Jill Kintnerová.

Prokop chtěl ve Fort Williamu zaútočit na medaili, ale jeho plány vzaly za své hned v první jeho jízdě. Start měl sice slušný, ale bleskově se propadl na třetí nepostupové místo. Když se chtěl dostat přes Němce Fischbacha, skončil na zemi. „Vypadla mi noha z nášlapu a jak jsem ho chtěl předjet, skočil jsem na něj,“ popisoval zklamaný Prokop.

Mezi šestnáct nejlepších postoupil Kamil Tatarkovič, ale do semifinále už neprošel. „Udělal jsem chybu v půlce trati,“ přiznal. I jeho ambice byly ve Skotsku daleko větší. „Chtěl jsem do finále, ale znovu se ukázalo, jak je fourcross nevyzpytatelný. Často je to i o štěstí. Dnes nám to bohužel nevyšlo,“ litoval Tatarkovič, který byl klasifikován devátý.

O největší úspěch se mezi muži postaral Slavík, i když se s ním tolik nepočítalo. Suverénně postupoval až do semifinále a tam se držel na druhé pozici před pozdějším mistrem světa Lopesem. Jenže již jistý celkový vítěz letošního Světového poháru se na něj v zatáčce natlačil a český reprezentant vyletěl z trati po hlavě přes řídítka. Otřesený přece jen dojel asi po pěti minutách do cíle.

Útěchou mu mohlo být malé finále, v němž obsadil druhé místo a celkově šestou příčku. „Je to můj životní úspěch, ale zároveň jsem naštvaný, že jsem to druhé místo neudržel. Po pádu jsem toho měl dost. Asi mám otřes mozku a vyhozená záda,“ řekl.

Horáková Američanku Buhlovou nevinila 

Horáková procházela sítem ženského fourcrossu bez problémů. Ten přišel až ve finále. Brzy po startu se srazila s Američankou Buhlovou a obě se poroučely k zemi. Američanka dokázala rychleji vstát a brala bronz.

Horáková skončila stejně jako vloni na Novém Zélandu čtvrtá. „Snad to nebude nějaké prokletí,“ zůstávala nad věcí česká reprezentantka. „Šly jsme tam obě stejně a od Američanky to nebyl žádný úmysl. Bohužel se mi přetočily řídítka a než jsem je narovnala, ujela mi. Škoda, medaile by byla lepší,“ pokrčila rameny vítězka čtvrteční kvalifikace.

Výsledky:
Muži: 1. Lopes (USA), 2. Saladini (Fr.), 3. Meijer (Niz.), 4. Rinderknecht (Švýc.), 5. Alvares (Šp.), 6. Slavík, ... 9. Tatarkovič, 25. Prokop, 26. Hnidák (vš ČR).
Ženy: 1. Kintnerová (USA), 2. Berrtenová (Niz.), 3. Buhlová (USA), 4. Horáková (ČR).

Jan Krůta (Fort William), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika