Cyklista Pérez se rozloučil s kariérou etapovým triumfem z Vuelty

Španělský cyklista Luis Pérez se rozloučil s třináctiletým působením mezi profesionály ve velkém stylu. Třiatřicetiletý závodník, který v neděli ukončí kariéru, ve čtvrtek vyhrál 18. etapu slavné Vuelty.

Rodák z Andalusie vyrazil za vítězstvím deset kilometrů před cílem, když ujel skupince uprchlíků, ve které byli všichni favorité letošního ročníku španělského závodu.

Pérez dojel do cíle 154 kilometrů dlouhé etapy v Avile s náskokem 41 vteřin před lídrem Denisem Meňšovem, druhým mužem průběžného pořadí Australanem Cadelem Evansem i Carlosem Sastrem, jenž se díky čtvrtečnímu čtvrtému místu posunul na třetí příčku průběžného pořadí.

Český cyklista Roman Kreuziger dojel na 45. místě se ztrátou necelých tří a půl minut a v průběžné klasifikaci si polepšil o tři příčky na dvacátou.

Vuelta - 18. etapa (154 km):
1. Pérez (Šp.) 3:43:45, 2. Evans (Austr.), 3. Pellizotti (It.), 4. Sánchez (Šp.), 5. Měňšov (Rus.), 6. Mosquera (Šp.), 7. Goubert (Fr.), 8. Sastre (Šp.), 9. Monfort (Belg.), 10. Karpec (Rus.) všichni -41, ...45. Kreuziger (ČR) -3:26.
Průběžné pořadí:
1. Meňšov 74:22:13, 2. Evans -2:27, 3. Sastre -3:02, 4. Sánchez -4:01, 5. Jefimkin (Rus.) -4:27, 6. Mosquera 4:35, 7. Karpec (Rus.) 6:17, 8. Antón -7:47, 9. Beltrán -8:00, 10. Barredo (všichni Šp.) -8:48, ...20. Kreuziger -20:51.