Meňšov dojel druhý v časovce a je krůček od triumfu ve Vueltě

COLLADO VILLALBA

Ruský cyklista Denis Meňšov obsadil v sobotní časovce na 25 kilometrů ve španělské Colladě Villalba druhé místo a před poslední etapou Vuelty má v čele průběžného pořadí prakticky nedostižný náskok tři a půl minuty. V nedělní závěrečné etapě si ve zlatém trikotu lídra závodu pojede pro své druhé vítězství ve slavném závodu během tří let.

Nejrychlejším jezdcem dnešní časovky byl Samuel Sánchez, který si tak připsal druhý etapový triumf za sebou a třetí v letošním ročníku. Trať zvládl v čase 22 minut a 11 vteřin a posunul se na třetí příčku průběžného pořadí, z níž sesadil Australana Cadela Evanse.

Mladý český závodník Roman Kreuziger dojel na 32. místě se ztrátou jedné minuty a 14 vteřin na vítěze. Před nedělní závěrečnou etapou, která bude finišovat v Madridu, mu dál patří v celkové klasifikaci 21. místo.

Meňšov může získat již druhý titul z Vuelty, ale poprvé si ho vychutná v sedle. V roce 2005 byl dodatečně vyhlášen vítězem poté, co byl kvůli dopingu zbaven triumfu v závodě Roberto Heras.

Výsledky - 20. etapa (časovka na 25 km):
1. Sánchez (Šp.) 22:11, 2. Meňšov (Rus.) -12, 3. Clement (Niz.) -14, 4. Barredo -16, 5. González (oba Šp.) -18, 6. Evans (Austr.) -19, 7. McCartney (USA) -25, 8. Karpec (Rus.) -26, 9. Monfort (Belg.) -28, 10. Hansen (Austr.) -34, ...32. Kreuziger (ČR) -1:14.
Průběžné pořadí:
1. Meňšov 78:21:40, 2. Sastre -3:31, 3. Sánchez -3:46, 4. Evans (Austr.) -3:56, 5. Mosquera (Šp.) -6:34, 6. Jefimkin (Rus.) -7:07, 7. Karpec -8:09, 8. Antón (Šp.) -8:44, 9. Beltrán (Šp.) -9:38, 10. Barredo -10:12, ...21. Kreuziger -33:21.