Nash skončila celkově třetí ve Světovém poháru cyklokrosařek

Kateřina Nash skončila celkově třetí ve Světovém poháru cyklokrosařek. Dvaačtyřicetiletá česká závodnice po vydařeném úvodu sezony seriál dlouho vedla, nakonec ho uzavřela 19. místem v nizozemském Hoogerheide.

Kateřina Nash

Světový pohár vyhráli Nizozemka Annemarie Worstová, které dnes pomohl pád krajanky Ceylin del Carmen Alvaradové, a Belgičan Toon Aerts. Za týden čeká cyklokrosaře vrchol sezony - mistrovství světa ve švýcarském Dübendorfu.

Nash se povedly úvodní dva závody v USA, kde dlouhodobě žije, a bílý dres pro vedoucí ženu SP ztratila až po sedmém z devíti dílů v Zolderu. Před týdnem v Nommay klesla na třetí příčku a tu dnes v Nizozemsku už nevylepšila. Zopakovala tak konečné pořadí ze sezony 2017.

Alvaradová přišla o naději vyhrát seriál pádem při sjezdu v posledním kole. Na Worstovou ztratila 15 bodů, Nash zaostala za "stříbrnou" pozicí o 50 bodů.

Aerts obhájil celkové prvenství, protože fenomén Mathieu van der Poel čtyři závody vynechal. Zbylých pět startů proměnil čtyřiadvacetiletý cyklistický všeuměl ve vítězství. Dnes na domácí půdě porazil druhého Aertse o 38 sekund.

Čeští cyklokrosaři dosáhli nejhoršího umístění v sezoně. Michael Boroš obsadil 32. místo a Jan Nesvadba dojel čtyřiačtyřicátý.