Rubriky:

Cyklistika

Ty nejlepší nemůžu porážet pořád, říká cyklokrosař Štybar

28. října 2007 15:54

Po vítězství v úvodním závodu sezóny se cyklokrosař Zdeněk Štybar v sobotním závodu Světového poháru na stupně vítězů nedostal. Ačkoliv se dlouho držel vpředu, nakonec mu nestačily síly a dojel pátý. "Byl to spravedlivý závod, žádná taktika," řekl český jezdec po závodě.

Jste zklamaný, že jste v Táboře nedosáhl na stupně vítězů?

Udělal jsem pro to maximum. Strašně jsem chtěl, na trati jsem nechal život. Možná jsem byl i trošku přemotivovaný, když mi Nijs odjel, věděl jsem, že na něj nemám. Dnes vyhrál ten nejlepší, Sven prostě neměl konkurenci a tahle trať mu vyloženě seděla. Měl nejlepší nohy a nejvíce sil. Byl to spravedlivý závod, žádná taktika.

Ale určitě jste po vítězství v úvodním díle SP v Kalmhoutu myslel výš.

Tajně ano. Hlavně všichni fanoušci doufali, že tady vyhraju další závod a já to chtěl dokázat hlavně pro ně. Ale nemůžu být zklamaný, přijde spousta dalších závodů. Jezdím prvním rokem všechny závody v elitní kategorii a ty nejlepší prostě nemůžu porážet pořád. Musím zůstat stát nohama pevně na zemi, páté místo je taky dobré.

Snil jste ale o tom, že si udržíte tmavomodrý dres pro lídra světového žebříčku. Teď o něj přijdete…

Já si ho užíval v samotném závodu, byl to krásný pocit. Nijs je extratřída a prohrát s ním není ostuda. Na tomhle těžkém okruhu si každý mohl udělat obrázek, na co má.

Nijs pro vás měl po závodě jen slova chvály. Říkal, že v budoucnu budete vyhrávat jeden Světový pohár za druhým.

Chvála od něj strašně potěší. Máme spolu dost dobrý vztah, i když každý jezdíme v jiném týmu.

Udělalo vám radost, že v první desítce dojeli tři Češi?

To je super. Jen mě mrzí, že nikdo z nás nebyl na bedně. Zase by to u nás zvedlo zájem o cyklokros.

Jaké máte další cíle v sezóně?

Jsem maximalista a z každého závodu chci vytěžit co nejvíc. Veškeré úsilí budu směřovat k mistrovství světa. Doufám, že formu načasuji tak, aby to ve mně bouchlo a udělám dobrý výsledek.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo