Biker Fojtík skončil na Crocodile Trophy podruhé stříbrný

Ondřej Fojtík skončil druhý na 13. ročníku Crocodile Trophy v Austrálii, která je považována za nejtěžší etapový závod na horském kole na světě. Český biker tak zopakoval své maximum z roku 2004. Lepší byl po absolvování 1400 kilometrů jen Ital Mauro Bettin, bývalý vítěz Světového poháru v cyklistickém maratónu.

Biker Ivan Rybařík na startu závodu maratónského závodu v řecké Nauosse - ilustrační fotografie.

Závod napříč Queenslandem začal 23. října a během deseti etap se z dílčích prvenství radovali i dva z pěti českých účastníků. Fojtík si vítězstvím ve středeční deváté etapě pojistil stříbrnou příčku, Radek Šíbl byl nejrychlejší v pondělním sedmém díle, který byl se 163 kilometry nejdelší v letošním ročníku.

Šíbl skončil celkově šestý, náročný závod dokončili i zbývající Češi Roman Šťastný, Lukáš Mráz a Bohuslav Bábor.

Konečné pořadí:
1. Bettin (It.) 38:09:48, 2. Fojtík (ČR) -25:47, 3. Bennett (Austr.) -1:07:12, ...6. Šíbl -1:28:07, 17. Šťastný -6:41:46, 20. Mráz -11:19:00, 48. Bábor (všichni ČR) -19:11:45.