Cyklokrosař Štybar skončil na Superprestige znovu druhý za Nijsem

HAMME-ZOGGE

Český cyklokrosař Zdeněk Štybar se opět prosadil v souboji se světovou elitou. V belgickém Hamme-Zogge v neděli skončil stříbrný v druhém závodu seriálu Superprestige a stejně jako před třemi týdny prohrál jen s domácí hvězdou Svenem Nijsem. V průběžném pořadí tak na něj ztrácí dva body.

Štybar s Nijsem jsou tradičními rivaly posledních týdnů a na úvodním podniku Světového poháru v Belgii jej český jezdec dokázal porazit. V neděli zvítězil Nijs s velkým náskokem, Štybar na něj ztratil 21 sekund. Třetí skončil další domácí cyklokrosař Bart Wellens.

Petr Dlask projel cílem na sedmém místě, Radomír Šimůnek byl dvanáctý. Dlaskovi po dvou závodech Superprestige patří pátá pozice, Šimůnek je šestnáctý.

Superprestige
1. Nijs (Belg.) 59:41, 2. Štybar (ČR) -21, 3. Wellens (Belg.) -23, 4. Groenendaal -28, 5. Van Gils (oba Niz.) -35, 6. Pauwels (Belg.) -56, 7. Dlask -58, ...12. Šimůnek (oba ČR) -1:17.