Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger by měl startovat na Tour de France

5. prosince 2007 12:54 - LAGO DI GARDA

Na startu nejtěžšího etapového závodu Tour de France by měl být po roční pauze opět český cyklista. Ve stáji Liquigas se ocitl v devítičlenném výběru Roman Kreuziger. Pokud se 5. července na start třítýdenní slavné Tour postaví, stane se sedmým českým účastníkem v historii.

"Na krátkém soustředění v Itálii mi šéfové řekli, že s mým startem na Tour určitě počítají," řekl dnes ČTK dvaadvacetiletý Kreuziger, který v týmu ProTour podepsal na začátku listopadu novou smlouvu až do roku 2010. Z tria nejvýznamnějších etapových závodů Tour de France, Giro d'Italia, Vuelta zatím český talent absolvoval etapy ve Španělsku a při letošním debutu obsadil solidní 21. místo.

Případným startem na Tour by se stal následovníkem českých cyklistů Květoslava Palova, který jako první startoval v roce 1987, Jána Svorady, Pavla Padrnose, Tomáše Konečného, Reného Andrleho a Jana Hrušky. Letos Češi po šesti letech na Tour chyběli.

Tour de France však není jediným Kreuzigrovým cílem pro příští sezonu. Rád by se také kvalifikoval na olympijské hry v Pekingu a na světovém šampionátu ve Varese chce odčinit letošní nezdar ze Stuttgartu. Program má však přesně naplánovaný zatím jen do Tour.

Vueltu jet nehodlá

Brzy jej čeká se spolujezdci soustředění nedaleko Valencie a 8. ledna týmová prezentace v Miláně. Ve druhé polovině ledna absolvuje osmnáctidenní soustředění v JAR, které zakončí prvním etapovým závodem. Od poloviny února absolvuje závod Kolem Kalifornie. "Měl bych mít volnější začátek s tím, že bych chtěl jet v závěru března závod Coppi Bartali. Potom bude nabitý duben, v jehož závěru bych chtěl alespoň zopakovat šesté místo z loňského roku ze závodu Kolem Romandie," líčil Kreuziger.

V květnu počítá především s přípravou v Livignu, a pak už přijde série etapových závodů. "Kolem Lucemburska, Kolem Švýcarska a jako vrchol Tour. Tam mi zatím program končí," uvedl Kreuziger. Jasno má ještě v tom, že příští rok nepojede Vueltu. "Jsem ještě mladý na to, abych zvládl dva třítýdenní etapáky. To by byla hloupost, tělo si musí odpočinout," uzavřel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika