Cyklokrosař Nijs vyhrál ve Světovém poháru už počtvrté

HOFSTADE

První muž světového žebříčku Sven Nijs z Belgie vyhrál ve středu na domácí půdě v Hofstade závod Světového poháru. V šestém dílu si připsal už čtvrté vítězství, když o 14 sekund předstihl krajana Barta Wellense a Nizozemce Larse Booma.

Čeští jezdci se do elitní desítky neprosadili. Zdeněk Štybar skončil na třináctém místě, Radomír Šimůnek dojel o tři místa za ním a Kamil Ausbuher závod nedokončil.

Mezi ženami si pro první vítězství v letošním seriálu dojela Maryline Salvetatová z Francie, světovou jedničku Daphny Van Den Brandovou zdolala o 34 sekund. Česká cyklistka Pavla Havlíková nenavázala na předchozí dobré výsledky a obsadila 16. místo.

V závodě jezdců do 23 let přesvědčil o svých kvalitách Belgičan Niels Albert, který vyhrál s více než minutovým náskokem. Český jezdec Ondřej Bambula vybojoval sedmé místo. Nejúspěšnější z českých cyklokrosařů byl dnes Filip Adel, který skončil mezi juniory čtvrtý.

Výsledky:
Muži: 1. Nijs 1:06:25, 3. Wellens (oba Belg.), 3. Boom (Niz.) oba -14, 4. S. Vanthourenhout, 5. Vervecken (oba Belg.) oba -2:05, 6. Groenendaal -2:12, 7. Van Gils (oba Niz.) -2:19, 8. Aernouts -2:23, 9. Vantornout (oba Belg.), 10. De Knegt (Niz.) oba -2:27, ...13. Štybar -3:01, 16. Šimůnek -3:40, Ausbuher (všichni ČR) nedokončil.
Do 23 let: 1. Albert (Belg.) 54:45, 2. Van Amerongen -1:07, 3. Voss (oba Niz.) -1:17, 4. Duval (Fr.) -1:27, 5. Van Poppel (Niz.) -1:33, 6. Drucker (Luc.) -1:40, 7. O. Bambula -1:41, 20. L. Klouček -2:55, 22. Polnický -3:00, 31. Menger (všichni ČR) -4:17.
Junioři: 1. Boden (Belg.) 43:28, 2. Eising (Niz.) -4,3. Sagan (SR) -6, 4. Adel -8, ...7. Petruš -41, 13. Marvan -1:38, 19. Friml -2:42, 28. Hník (všichni ČR)-3:57.
Ženy: 1. Salvetatová (Fr.) 40:52, 2. Van Den Brandová (Niz.) -34, 3. Hormesová-Ravensttijnová (Niz.), 4. Kupfernagelová (Něm.) obě -41, 5. Cantová (Belg.) -42, 6. Wymanová (Brit.) -1:01, ...16. Havlíková (ČR) -2:05.