Česká cyklistka Machačová vyhrála na SP bodovací závod

LOS ANGELES

Česká reprezentantka Jarmila Machačová vyhrála v sobotu na Světovém poháru dráhových cyklistů v Los Angeles bodovací závod. Při životním úspěchu v seriálu ji na stupně vítězů doprovodily I Hjo Min z Koreje a Li Jen z Číny. Machačová navázala na bronzový úspěch z úvodního závodu SP v Sydney.

"Sešla se tu opět ta nejsilnější konkurence. Zatímco po Sydney si každý myslel, že to byla náhoda, sobotní vítězství Jarmily jasně naznačilo, že již patří do světové špičky," řekl ČTK místopředseda Českého svazu cyklistiky a šéf dráhové komise Jan Kopač.

Uspěl i Tomáš Bábek, který v závodě na kilometr s pevným startem vybojoval páté místo při vítězství Australana Scotta Sunderlanda. Jen těsně unikly první body do pořadí SP Lence Valové na pětistovce s pevným startem, v níž skončila jedenáctá.

V keirinu neuspěl Denis Špička, jenž po nezdaru v prvním kole skončil v opravě za Řekem Volikakisem a vypadl. Ve scratchi Milan Kadlec nepostoupil z rozjížďky do finále.

Muži:
Stíhací závod družstev:
Finále: Austrálie 4:06,17 (Bobridge, McGee, Jamieson, Dawson) - Dánsko 4:09,38, o 3. místo: Ukrajina 4:05,77 - Nizozemí 4:09,91.
Keirin: 1. Tournant (Fr.), 2. Volikakis (Řec.), 3. Bayley (Austr.).
1 km s pevným startem: 1. Sunderland (Austr.) 1:02,70, 2. Bolibruch (Ukr.) 1:03,11, 3. Wen Chao Li (Čína) 1:04,01, ...5. Bábek (ČR) 1:05,13.
Scratch: 1. Kam-Po Wong (Hongkong), 2. Kiryjenka (Běl.), 3. Stroetinga (Niz.).
Ženy:
500 m s pevným startem: 1. Guerraová (Kuba) 33,96, 2. Kanisová (Niz.) 34,49, 3. Krupeckaiteová (Lit.) 34,76, ...11. Valová (ČR) 37,38.
Bodovací závod: 1. Machačová (ČR) 27 bodů, 2. I Hjo Min 23 (Korea), 3. Li Jen (Čína) 12, ...13. Kozlíková 2, 19. Růžičková (obě ČR) 0.
Sprint družstev:
Finále: Nizozemsko (Hijgenaarová, Kanisová) 34,03 - Francie 34,77, 3. Austrálie 34,79.