Čeští sprinteři v závodu SP dráhových cyklistů v Kodani neuspěli

KODAŇ

Bez úspěchu pro české dráhové cyklisty skončil páteční večerní program závěrečného čtvrtého dílu Světového poháru v Kodani. Trio Tomáš Bábek, Adam Ptáčník a Denis Špička dosáhlo v týmovém sprintu šestnáctého času, Lenka Valová skončila v individuálním sprintu na 23. místě.

Stíhací závod ovládl Španěl Sergi Escobar, který ve finále zvítězil nad Rusem Alexejem Markovem jasně o dvě sekundy. Nejrychlejším sprinterským triem byli francouzští jezdci Gregory Baugé, Francois Pervis a Kévin Sireau, nejlepší sprinterkou byla v Kodani Willy Kanisová z Nizozemska.

Bábek skončil v závodě SP šestý na kilometru

Největším úspěchem českých dráhových cyklistů v druhém dnu soutěží závěrečného dílu Světového poháru v Kodani bylo šesté místo Tomáše Bábka v závodě na kilometr s pevným startem. Neuspěla dosud vedoucí závodnice seriálu Jarmila Machačová v bodovacím závodu, když ve finálové jízdě obsadila 14. místo. V konečném pořadí tak klesla na druhou pozici, o jediný bod ji předstihla čínská cyklistka Li Jen.

V keirinu v sobotu neprošel přes první kolo Adam Ptáčník, neuspěl ani v opravách. Na body dosáhla ještě dvojice Lada Kozlíková s Lenkou Valovou ve sprintu dvojic, v němž skončily deváté.

Muži:
Kilometr s pevným startem: 1. Pervis (Fr.) 1:02,084, 2. Bolibruch (Ukr.) 1:02,234, 3. Li Wen-chao (Čína) 1:02,984, ...6. Bábek (ČR) 1:03,637.
Stíhací závod družstev - finále: Británie (Burke, Clancy, Gerraint, Manning) 4:00,884 - Dánsko (Jorgensen, Madsen, Morkov, Rasmussen) 4:02,855, o 3. místo: Austrálie (Matthew, C. Meyer, T. Meyer, Roberts) 4:05,97 - Nizozemsko 4:09,539.
Keirin: 1. Hoy (Brit.), 2. Lynch (Jam.), 3. Tournant (Fr.), ...Ptáčník (ČR) nepostoupil z prvního kola.
Scratch: 1. Stroetinga (Niz.), 2. Müller (Rak,), 3. Arango Carvajal (Kol.), ...17. Bláha, Kaňkovský (oba ČR) nepostoupil z kvalifikace.
Ženy:
500 m s pevným startem: 1. Kchung Ťin-ťie (Čína) 34,619, 2. Clairová (Fr.) 34,653, 3. Welteová (Něm.) 34,896, ...13. Valová (ČR) 37,384.
Sprint družstev - finále: Austrálie (Pendletonová, Readeová) 33,944 - Nizozemsko (Hanisová, Hijgenaarová) 34,001, o 3. místo: Francie (Clairová, Sanchezová) 34,722 - Německo 35,017, ...9. ČR (Kozlíková, Valová) 37,026.
Bodovací závod: 1. Wong Wan-jin (Hong.) 27 bodů, 2. Schmidtová (Dán.) 23, 3. Cliffová-Ryanová (Fr.) 22, ...14. Machačová 3, 23. Kozlíková, Růžičková (všechny ČR) nepostoupila z kvalifikace.