Plaza vyhrál závod Kolem Valencie

VALENCIE

Závěrečnou etapu závodu Kolem Valencie vyhrál v hromadném spurtu italský cyklista Alessandro Petacchi a připsal si v úvodu sezony již páté vítězství.

Celkovým vítězem závodu 66. ročníku se stal domácí jezdec Rubén Plaza, který se dostal do vedení po kuriózním průběhu třetí etapy. V ní dojel druhý za krajanem Manuelem Vázquezem, když jim nahrála chyba pelotonu, který při stíhání obou uprchlíků zabloudil a nabral ztrátu.

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil při svém prvním letošním startu v Evropě v konečném pořadí 20. místo se ztrátou necelé minuty na Plazu.

Kolem Valencie: 5. etapa (149,4 km):
1. Petacchi 3:12:54, 2. Napolitano, 3. Chicchi (všichni It.), 4. Zabel (Něm.), 5. Pérez (Šp.), 6. Pineau (Fr.), ...35. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.
Konečné pořadí:
1. Plaza 19:54:49, 2. Vázquez -5, 3. Florencio -21, 4. Gutiérrez -24, 5. Verdugo -31, 6. Contador (všichni Šp.) -33, ...20. Kreuziger -57.