Bikerka Huříková vyhrála Afxentia Cup, Kulhavý skončil druhý

AFXENTIA

Česká bikerka Tereza Huříková vyhrála na Kypru třídílný seriál Afxentia Cup. Vítězství potvrdila druhým místem v nedělním klasickém závodě cross country, ve kterém podlehla stejně jako v pátek pouze Němce Sabině Spitzové. Do čela pořadí se posunula po sobotním triumfu v časovce při absenci německé závodnice.

Úspěšný byl i Jaroslav Kulhavý, který v neděli vyhrál před Roelem Paulissenem z Belgie. Ten se i tak stal celkovým vítězem právě před Kulhavým, jenž byl čtvrtý v časovce, a dalším českým jezdcem Milanem Spěšným.

Afxentia Cup:
Muži - cross country: 1. Kulhavý (ČR) 1:57:25, 2. Paulissen (Belg.) -27, 3. Kugler (Švýc.) -43, ...5. Spěšný (ČR) -1:40.
Konečné pořadí: 1. Paulissen, 2. Kulhavý, 3. Spěšný.
Ženy - cross country: 1. Spitzová (Něm.) 1:31:14, 2. Huříková (ČR) -15, 3. Heinziová (Švýc.) -54.
Konečné pořadí: 1. Huříková, 2. Spitzová, 3. Heinziová.