Královskou etapu závodu Paříž - Nice vyhrál cyklista Evans

MONT VENTOUX

Královskou etapu cyklistického závodu Paříž - Nice vyhrál Australan Cadel Evans. Ve spurtu na sněhem pokrytém vrcholku slavného Mont Ventoux ve výšce 1411 metrů nad mořem porazil Roberta Gesinka. Nizozemskému jezdci však druhé místo stačilo k tomu, aby se dostal do čela průběžného pořadí.

Český cyklista Roman Kreuziger ve čtvrtek dojel do cíle na 23. místě se ztrátou téměř dvou a půl minuty a v celkové klasifikaci si polepšil o sedm míst na 19. příčku.

Výsledky - 4. etapa (176 km):
1. Evans (Austr.) 4:32:56, 2. Gesink (Niz.) stejný čas, 3. Nocentini, 4. Rebellin (oba It.) oba -33, 5. Schleck -34, 6. Popovič (Ukr.) -38, ...23. Kreuziger (ČR) -2:25.
Průběžné pořadí:
1. Gesink 17:10:12, 2. Rebellin -32, 3. Nocentini -35, 4. Popovič -42, 5. Garate -1:06, 6. Sanchez (oba Šp.) -2:06, ...19. Kreuziger -8:57.