Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Kaňkovský přijel na MS potvrdit loňské medailové úspěchy

27. března 2008 15:57 - MANCHESTER

Cyklistický mistr světa Alois Kaňkovský přijel na dráhový šampionát do Manchesteru s úkolem zopakovat úspěchy z Palmy de Mallorca. Loňský král omnia a bronzový muž z bodovacího závodu dvojic, kde mu sekundoval Petr Lazar, prohlásil, že jiné cíle ani mít nemůže. Předpokládá však, že obhajoba bude nesmírně těžká.

"Za rok jsme se ale určitě posunuli zase o kousek dále. Měli jsme možnost jet podstatně více kvalitních závodů, absolvovali řadu šestidenních a tam závodili s top jezdci, nasbírali zkušenosti, mohli zkoušet různé taktické varianty," řekl ČTK čtyřiadvacetiletý jezdec Dukly Praha, jehož loňské medaile vynesly Českou republiku na šesté místo v hodnocení zemí.

Do šampionátu v Manchesteru zasáhne Kaňkovský až na závěr pětidenního programu. V sobotu jej čeká bodovačka dvojic, v neděli omnium, což nepovažuje právě za ideální a výhodné. "Bude důležité, jak těžké budou dvojice a jak se mi podaří v krátké době zregenerovat tělo. Zatím se mi to dařilo dobře, ale únava bude určitě znát," upozornil Kaňkovský.

V olympijském roce se podle svých slov více zaměřil právě na dvojice, protože omnium v programu her v Pekingu není. Medailové umístění touží zopakovat, i když jeho přípravu třikrát narušila nemoc.

"Závěrečné soustředění ale bylo velmi dobré. Dvacet dnů na Mallorce. Až poslední týden doma bylo dost chladno a déšť," líčil Kaňkovský, podle něhož se o medaili utká tak osm dvojic. "Určitě musíme počítat se Belgičany, Švýcary, Nizozemci, Němci, Australany, Brity," vyjmenoval hlavní konkurenci.

Před nedělním závodem je optimistický 

O možném vývoji závodu nechtěl spekulovat. "Dráha je rychlá, asi jedna z nejrychlejších na světě. Pozorně budu sledovat bodovačku jednotlivců, už ta může hodně napovědět, jak kdo na tom je. Určitě nějaká kola k dobru padnou, tak nesmíme zaváhat," dodal Kaňkovský.

Těší se i na omnium, které před rokem ovládl. Jednotlivé disciplíny sice s výjimkou bodovačky prý prakticky od loňského triumfu na závodech nejel, ale před nedělním startem hovořil optimisticky. "Kilometr snad zajedu konstantně, před čtyřmi dny jsem si ve Vídni zkusil sprinterské úseky a s časem 10,8 na 200 metrů jsem byl nadmíru spokojený. Moc důležité bude, zda se budu po závodu dvojic cítit dobře," dodal Kaňkovský.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika