Čeští sáloví cyklisté získali na ME juniorů tři medaile

BAZENHEID

Jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile získali mladí čeští sáloví cyklisté v krasojezdeckých soutěžích na víkendovém mistrovství Evropy ve švýcarském Bazenheidu. Nejlépe si vedly Jana Horáčková s Lucií Štursovou, které v soutěži dvojic obsadily druhé místo. Všechny zlaté medaile vybojovali cyklisté Německa.

Český krasojezdecký úspěch podtrhla třetím místem v soutěži jednotlivkyň Nikola Lebánková a na stejné umístění dosáhl i pár Jakub Mašek s Martinem Šilerem. V soutěži jednotlivců skončil Mašek čtvrtý, když jej od medaile dělilo více než šest bodů.

Turnaj v kolové vyhrála bez porážky německá bratrská dvojice Bernd a Gerhard Mlady. Český pár Pavel Richter s Martinem Hudským obsadil čtvrté místo se čtyřmi vítězstvími nad Slovenskem 15:0, Francií 11:1, Maďarskem 5:1 a Belgií 5:2 a třemi porážkami s vítězným Německem 2:10, Švýcarskem 0:4 a Rakouskem 2:7.

Výsledky:
Kolová: 1. Německo (B. Mlady, G. Mlady) 21, 2. Švýcarsko (Korn, Leuenberger) 18, 3. Rakousko (Vith, Köck) 15, 4. Česko (Richter, Hudský) 12, 5. Belgie 9, 6. Maďarsko 4.
Krasojízda - junioři: 1. Pfliegel 166,10, 2. Niedermeier (oba Něm.) 163,65, 3. Burri (Švýc.) 112,85, 4. Mašek 106,72, ...6. Šiler (oba ČR) 97,93.
Dvojice: 1. D. Gronbach, O. Gronbach (Něm.) 123,70, 2. J. Allgäufer, F. Allgäufer (Rak.) 84,76, 3. Mašek, Šiler (ČR) 83,39.
Juniorky: 1. Zörnerová 137,25, 2. Kirchnerová (obě Něm.) 133,23, 3. Lebánková 131,08, ...5. Vojancová (obě ČR) 127,92.
Dvojice: 1. C. Hochdorferová, H. Hochdorferová (Něm.) 121,94, 2. Horáčková, Štursová (ČR) 77,89, 3. Buzerová, Szakalyová (Maď.) 61,42.