Bikerka Huříková obhájila bronz na ME do 23 let

ST. WENDEL

Česká cyklistka Tereza Huříková v sobotu získala na mistrovství Evropy v cross country na horských kolech v Německu bronzovou medaili v kategorii do 23 let. V německém St. Wendelu si tak Huříková zopakovala výsledek z loňského šampionátu. Titul vybojovala Švýcarka Nathalie Schneitterová.

Tereza Huříková

Huříková se nevyhnula technickým problémům, ve druhém kole ohnula přesmykač a do třetího kola vjížděla na pátém místě. "Ve sjezdu mi nějak špatně skočil řetěz a já ohnula přesmykač, nemohla jsem potom zařadit na největší převodník," řekla vimperská závodnice serveru mtbs.cz.

Závadu zkoušela opravit sama, ale marně. "Musela jsem dojet až do depa, kde mi to opravili. Pak už bylo hodně těžké první dvě soupeřky dotáhnout, ony se na špici střídaly a já byla z tempa," litovala bývalá juniorská mistryně světa, kterou čeká v srpnu premiéra na olympijských hrách.

Mezi mladými jezdci do 23 let obsadil sedmé místo Jan Škarnitzl, který ztratil jen 49 sekund na vítězného Švýcara Nina Schurtera. Přitom závod pro něj začal smolně. Po startu mu někdo ze soupeřů ohnul přehazovačku a v druhém kole byl český závodník až devětadvacátý. "Po celou dobu jsem měl k dispozici jen čtyři pastorky. Váhal jsem, jestli zajet do depa a opravit to nebo ne. Rozhodl jsem se jet dál, oprava by trvala moc dlouho," uvedl Škarnitzl po své stíhací jízdě.