Contador dojel na Giru druhý v časovce i se zlomeným loktem

URBINO

Desátou etapu Giro d'Italia vyhrál domácí cyklista Marzio Bruseghin, který byl nejrychlejší v úterní časovce na 39,4 kilometru. Trať z Pesara do Urbina zvládl o osm sekund lépe než druhý Španěl Alberto Contador. Loňský vítěz Tour de France druhým místem překvapil, neboť v závodu pokračuje se zlomeninou v loktu po pádu v sobotní etapě.

V čele průběžného pořadí se udržel Ital Giovanni Visconti, který dnes dojel dvanáctý s minutovou ztrátou na vítěze. Náskok na druhého Němce Matthiase Russe zvýšil o téměř tři minuty na 3:31.

Contador si díky heroickému výkonu polepšil z osmé na čtvrtou pozici, Bruseghina vyneslo vítězství v časovce na páté místo.

Český jezdec František Raboň obsadil v časovce 89. místo, když na Bruseghina ztratil 5:38 minuty. V celkové klasifikaci mu patří 100. pozice.

Španěl najel přes dvě minuty Ricca a Di Luku

Contador si díky heroickému výkonu polepšil z osmé na čtvrtou pozici, Bruseghina vyneslo vítězství v časovce na páté místo. Španěl najel přes dvě minuty na své italské rivaly Riccarda Ricca a Danila Di Luku, s nimiž by měl v příštích dnech zápolit v dolomitských etapách o růžový trikot vedoucího jezdce.

"Jsem spokojený s tím, jak jsem časovku zvládl i s náskokem, který jsem si vypracoval na soupeře, ale rád bych dneska vyhrál. Mohl jsem být první, ale kostky v závěrečném úseku byly mokré a to mě stálo pár sekund," posteskl si Contador.

Další vývoj závodu nechtěl rozebírat. "Jsem ve výhodě, ale pořád zbývá ještě dlouhá cesta do konce. Uvidíme, co přinese zbytek závodu," řekl pětadvacetiletý španělský cyklista ze stáje Astana.

Bruseghin vyhrál na Giru časovku už loni a také v úterý si věřil. "V přípravě jsme to propracovali do nejmenšího detailu. Na růžový trikot nemám šanci, tak se snažím uspět v některých etapách, které mi sedí. Jako třeba dnes," uvedl třiatřicetiletý člen týmu Lampre.

Kopcovitá jedenáctá etapa zavede peloton ve středu z Urbanie do Ceseny, měří 199 kilometrů.

GIRO D´ITALIA - 10. etapa (časovka na 39,4 km):
1. Bruseghin (It.) 56:41, 2. Contador (Šp.) -8, 3. Klöden (Něm.) -20, 4. Pinotti -36, 5. Savoldelli (oba It.) -44, 6. Meňšov (Rus.) -46, 7. Nibali (It.) -54, 8. Larsson (Švéd.) -59, 9. Leipheimer (USA) -1:01, 10. Simoni (It.) -1:02, ...89. Raboň (ČR) -5:38.
Průběžné pořadí:
1. Visconti (It.) 43:12:02, 2. Russ (Něm.) -3:31, 3. Bosisio (It.) -5:50, 4. Contador -6:59, 5. Bruseghin -7:52, 6. Klöden -7:54, 7. Nibali -8:04, 9. Ricco -8:32, 10. Di Luca (oba It.) Kol.) -8:33, ...100. Raboň -49:44.