Rubriky:

Cyklistika

Contador těsně udržel růžový trikot před Riccem a Di Lukou

30. května 2008 18:34 - LEGNANO

I po dramatické 19. etapě cyklistického Gira d'Italia zůstal ve vedení Španěl Alberto Contador. Muž v růžovém trikotu však musel v závěru bojovat o každou sekundu a nakonec mu zůstaly k dobru pouze čtyři. Na tolik se mu přiblížil Ital Riccardo Ricco, jeho krajan a obhájce prvenství Danilo Di Luca stáhl náskok lídra na 21 sekund. Mimo pozornost hlavních favoritů si pro premiérové etapové vítězství dojel Bělorus Vasilij Kirjenko ze stáje Tinkoff.

Předposlední horská etapa z Legnana do Monte Pory slibovala velký boj o růžový trikot pro vedoucího jezdce. Hlavní pole s největšími favority nechalo ujet až o dvacet minut skupinu závodníků, kteří neměli šanci ohrozit jejich postavení. Ale 36 kilometrů před cílem nastoupil Di Luca s Paolem Savoldellim. Jejich náskok v závěrečném kopci narostl do té míry, že by loňský vítěz poskočil v celkovém pořadí z pátého místa až na vedoucí příčku.

Jezdci Contadorovy stáje Astana ale zvýšili tempo a také díky několika nástupům se začal náskok již osamoceného Di Luky snižovat. Pět kilometrů před cílem nasadil k trháku Ricco, jenž měl před dnešní etapou manko 41 sekund. Do cíle ale dorazil pouze o 37 sekund dříve než Contador, což mu na průběžné vedení těsně nestačilo.

"Ricco i Di Luca udělali závod velmi zajímavý, ale znovu musím opakovat, že se nikoho nebojím. Udržel jsem si růžový trikot a nenechám se vyvést z míry," řekl v cíli Contador. Naopak šance na vítězství ztratil dosud třetí Gilberto Simoni, který v pátek za svými konkurenty zaostal o šest minut

V sobotu čekají jezdce další dvě těžká stoupání, o vítězi ale zřejmě rozhodne až nedělní individuální časovka.

Giro d´Italia - 19. etapa (228 km):
1. Kirjenko (Běl.) 6:37:32, 2. Di Luca (It.) -4:36, 3. Jefimkin (Rus.) -4:43, 4. Cummings (Brit.) -5:25, 5. Ricco (It.) -5:44.
Průběžné pořadí:
1. Contador 82:29:10, 2. Ricco -4, 3. Di Luca -21, 4. Bruseghin (It.) -2:00.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika