Rubriky:

Cyklistika

Hruška překvapil sám sebe: Na stará kolena z toho mám radost

27. června 2008 13:47

Ačkoliv se už věnuje hlavně horským kolům, překvapil cyklista Jan Hruška při čtvrteční časovce jednotlivců na mistrovství republiky silničářů druhým místem a v konečném pořadí nestačil jen na suverénního Františka Raboně. „Jen mě mrzí, že tady nebyl božský Kreuziger. On teď dosáhl fantastického výsledku a zajímalo by mě, kolik by mi dal,“ líčil po závodu spokojený Hruška.

Silniční kariéru jste ukončil vloni, letos už jezdíte převážně jen maratóny na horských kolech. Jste překvapen z toho, že jste vicemistrem republiky?

Tohle byla asi moje poslední časovka kariéry a beru to tak, že jsem si na stará kolena udělal radost…

Jaké jste si dával ambice?

Jel jsem si sám. Na pohodu, bez vysílačky, nikdo mě neřídil, pořádně jsem nevěděl, jaký jedu čas. Chtěl jsem si to užít, ať vyhraju nebo ne. Věděl jsem, že mi za to nikdo nic nedá, maximálně manželka pusu (smích). Letos jezdím jen biky, tak jsem si chtěl otestovat, jak na tom jsem.

Takže test dopadl na jedničku…

Fakt jsem nevěděl, co od sebe můžu čekat. V sobotu jsem jel na horském kole Adrenalin cup, ve středu Pražské schody. Jen mě mrzí, že tady nebyl božský Kreuziger. On teď dosáhl fantastického výsledku a zajímalo by mě, kolik by mi dal. Ale to, že nestartoval, naprosto chápu. Po Švýcarsku toho musí mít plné zuby.

Jak jste se na trati cítil?

Docela jsem nakopnul první půlku. Ve druhé části jsem alespoň podle computeru trošku zpomalil. Ale na víc už jsem neměl síly.

Kdy jste jel naposledy časovku?

Vloni v barvách Relaxu, určitě to bude minimálně tři čtvrtě roku. Protože se teď věnuju horským kolům, musel jsem si od známých vypůjčit všechno kromě rámu. Ten jediný mi zůstal. Jen díky kamarádům jsem to kolo poskládal.

Nenamlsalo vás stříbro natolik, že byste se v neděli v Jindřichově Hradci postavil na start silničního závodu jednotlivců?

To ne. V sobotu jedu bikový závod seriálu Kolo pro život v Olomouci. Slíbil jsem to i rodičům, je to pro mě prakticky domácí závod. Určitě tam budu mít dost fanoušků a čekám výbornou kulisu.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika