Rubriky:

Cyklistika

CAS v pondělí rozhodne o osudu cyklisty Landise

27. června 2008 21:47 - LAUSANNE

Cyklista Floyd Landis se za tři dny dozví, zda uspěl se svým odvoláním k Mezinárodní sportovní arbitráži CAS. Ta v pátek v prohlášení uvedla, že v pondělí rozhodne, zda americký závodník přijde o triumf v předloňské Tour de France, který mu byl odebrán kvůli dopingu.

O Landisově osudu rozhodne tříčlenná komise právníků. Podle agentury AP trio vyslechlo během pětidenního slyšení celkem 35 hodin výpovědí od 14 svědků. Navíc dostali písemné výpovědi od deseti dalších.

Landis se snaží u CAS očistit své jméno po dopingové kauze z roku 2006. Tehdy měl pozitivní test na syntetický testosteron po 17. etapě, v níž si heroickým výkonem zajistil celkové vítězství. Americký cyklista trvá na své nevině, obhajobu postavil na údajných chybách francouzské laboratoře při provádění analýzy jeho vzorku.

Pro dvaatřicetiletého Landise je odvolání k CAS poslední možností, jak případně zvrátit dvouletý trest za doping. Bývalý jezdec týmu Phonak se odvolal proti rozhodnutí americké antidopingové agentury, jež ho loni v květnu suspendovala do 29. ledna 2009. Mezinárodní cyklistická unie mu poté odebrala titul z Tour a udělila ho původně druhému Španělovi Oscaru Pereirovi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika