Po královské etapě vede v Rakousku domácí cyklista Rohregger

PRÄGRATEN

Královskou etapu závodu Kolem Rakouska ve středu vyhrál ukrajinský cyklista Ruslan Pidgornyj. Do čela celkového pořadí se dostal domácí Thomas Rohregger, jenž v závěrečné alpské etapě o délce 183 kilometrů skončil třetí a před Pidgorným vede o sedm sekund.

Nejnáročnější etapa 60. ročníku závodu vedla tradičně přes Grossglockner, na jehož vrchol dorazil jako první Rakušan Gerrit Glomser a byl vyhlášen "Králem Glockneru". Třináctikilometrové stoupání do výšky 2429 metrů nad mořem zvládl za 47:18 minuty a vytvořil nový rekord.

Z tria českých cyklistů absolvoval středeční etapu nejlépe třiadvacetiletý Jan Bárta, jenž dojel na 42. místě a celkově je ještě o tři příčky lepší.

Kolem Rakouska - 3. etapa (183 km):
1. Pidgornyj (Ukr.) 4:59:52, 2. Gesink (Niz.), 3. Rohregger (Rak.) oba -3, 4. Pedraza (Kol.), 5. Gusev (Rus.) oba -5, 6. Caruso (It.) -8, ...42. Bárta -7:14, 72. Pelánek, 102. Raboň (všichni ČR) oba -27:08.
Průběžné pořadí:
1. Rohregger 13:41:10, 2. Pidgornyj -7, 3. Sörensen (Dán.) -25, 4. Gusev -27, 5. Caruso -1:33, 6. Rebellin (It.) -2:14, ...39. Bárta -16:32, 77. Raboň -41:28, 97. Pelánek -48:41.