Cyklistický závod Tour de Feminin vyhrála Němka Hennigová

KRÁSNÁ LÍPA

Nizozemská cyklistka Marianne Vosová neuhájila v poslední etapě závodu Tour de Feminin na Děčínsku průběžné vedení a z celkového prvenství se nakonec radovala Němka Angela Hennigová. V 21. ročníku závodu druhé kategorie Světového poháru rozhodla sedmadvacetiletá Hennigová o svém vítězství v nedělní závěrečné etapě Labskými pískovci, která měřila 99,2 kilometru; skončila v ní druhá, přičemž na Vosovou najela přes tři minuty.

Etapu vyhrála Švýcarka Priska Doppmannová, jež cílem projela o minutu a 22 sekund dříve než Hennigová s další Němkou Trixi Worrackovou. Ta se tím posunula na druhou příčku konečné klasifikace a triumf německých barev završila celkově třetí Sarah Düsterová.

Česká závodnice Martina Růžičková, která před rokem skončila na šesté pozici, dnes přijela do cíle devátá a v konečném pořadí si polepšila na konečné třinácté místo. Další česká cyklistka Dana Fialová dnes ze závodu odstoupila.

Výsledky - 5. etapa (99,2 km):
1. Doppmannová (Švýc.) 2:55:05, 2. Hennigová, 3. Worracková obě -1:22, 4. Düsterová -1:37, 5. Süssová (všechny Něm.), 6. Grünzweilová (Rak.), ...9. Růžičková všechny -4:30, Fialová (obě ČR) nedokončila.
Konečné pořadí:
1. Hennigová 11:44:52, 2. Worracková -15, 3. Düsterová -31, 4. Vosová (Niz.) -1:02, 5. Raynová (Austr.) -2:40, 6. Doppmannová -3:55, ...13. Růžičková -6:05.