Prvním lídrem Vuelty je po týmové časovce Pozzato

GRANADA

Časovku družstev na úvod Vuelty vyhráli cyklisté italské stáje Liquigas, která ve Španělsku startuje tentokrát bez českého jezdce Romana Kreuzigra. Jako první v sobotu projel cílem 7,7 kilometru dlouhé trati ve vítězném týmu Ital Filippo Pozzato a v neděli se oblékne do zlatého trikotu vedoucího závodníka.

Na dalších místech skončily v krátké časovce dva španělské týmy. Druzí dojeli se ztrátou osmi sekund jezdci Euskaltel-Euskadi a třetí byli o sekundu pomalejší cyklisté Caisse d'Epargne.

Hlavní favorit Vuelty Španěl Alberto Contador obsadil s kolegy ze stáje Astana osmé místo s odstupem 14 sekund. Tým CSC s vítězem letošní Tour de France Carlosem Sastrem byl pátý.

V neděli čeká peloton 167,3 kilometeru z Granady do Jaénu.

Výsledky - časovka družstev na 7,7 km:
1. Liquigas 8:21, 2. Euskaltel-Euskadi -8, 3. Caisse d'Epargne -9, 4. Quick Step -10, 5. CSC-Saxo Bank -11, 6. Tinkoff Credit Systems -12, 7. Rabobank -13, 8. Astana -14, 9. Milram -15, 10. Gerolsteiner -18.