Raboň vyhrál závěrečnou etapu Kolem Irska

CORK

Český cyklista František Raboň vyhrál závěrečnou etapu závodu Kolem Irska. Čtyřiadvacetiletý jezdec stáje Columbia vybojoval prvenství na mezinárodní scéně po třech letech a v této kategorii vůbec poprvé v kariéře.

Český šampión v časovce už neměl šanci na přední umístění v celkovém pořadí pětietapového závodu. Brzy po startu se objevil v šestičlenné skupině uprchlíků, která se postupně rozpadla a v čele zbyl s Raboňem už jen Fredrik Ericsson.

V závěrečném okruhu v ulicích Corku setřásl český cyklista i Švéda a do cíle dojel s desetisekundovým náskokem.

Celkové prvenství slaví trojnásobný mistr Itálie v časovce Marco Pinotti, jenž tak dokonal absolutní triumf stáje Columbia. Vedle Raboňova etapového prvenství získal následovník týmu High Road zásluhou spurtéra Marka Cavendishe také dílčí výhry v prvních třech dnech.

Výsledky - 5. etapa (143,6 km):
1. Raboň (ČR) 3:27:04, 2. Ericsson (Švéd.) -15, 3. Pinotti (It.) -1:04, 4. Downing (Brit.), 5. Nordhaug (Nor.), 6. Dean (N. Zél.) všichni -1:37.
Konečné pořadí:
1. Pinotti 21:43:16, 2. Downing -19, 3. Dean -21, 4. Wilson (Austr.) -33, 5. Barry (Kan.) -36, 6. Clarke (Austr.) -37, ...43. Raboň -20:01.