Rakouský cyklista Garber se v Brně rozloučí s kariérou

BRNO

Přední rakouský dráhový cyklista Roland Garber se rozloučí se svou aktivní kariérou v mezinárodním bodovacím závodu na 500+1 kolo, který se uskuteční od úterý do čtvrtka na brněnském velodromu. Šestatřicetiletý jezdec získal před šesti lety stříbrnou medaili na mistrovství světa v bodovacím závodě dvojic a v Brně při svých startech zářil pravidelně od roku 1993.

Třikrát vyhrál se svými krajany Reinbenbauerem, Stummerem a Stocherem Šestidenní, v Přilbě Moravy figuruje na listině vítězů pětkrát a v etapách 500+1 dokonce sedmkrát. "Příležitost rozloučit se s dráhou, kterou jsem si velmi oblíbil, si nemohu nechat ujít a vybral jsem si proto tento originální závod," uvedl Garber.

K favoritům závodu na 500+1 kolo patří cyklisté Dukly Praha, mezi kterými jsou všichni tři nejlepší jezdci z minulého ročníku. Prvenství obhajuje Milan Kadlec, druhý skončil před rokem Martin Bláha a třetí Jan Dostál. Na startu se představí i početná výprava dráhařů z Polska a další cyklisté z Rakouska a Slovenska.

Etapy startují v úterý a ve středu v 15 a v 18 hodin, závěrečných 100+1 kolo je na pořadu ve čtvrtek od 15 hodin.