Cavendish vybojoval v Missouri třetí etapový triumf

ST. CHARLES

Už pro třetí vítězství si dojel britský cyklista Mark Cavendish v závodu Kolem Missouri. Nová spurtérská hvězda vyhrála šestou etapu před Kubáncem Ivanem Dominguezem a Američanem Bradem Huffem.

Český jezdec Roman Kreuziger dorazil do cíle 156 km dlouhé trasy v hlavním poli a před poslední etapu je stále celkově sedmý. Třinácté místo v sobotu obsadil Richard Faltus, kterému patří 18. příčka v průběžném pořadí.

V čele závodu je nadále Američan Christian Vande Velde s náskokem 18 sekund před Australanem Michaelem Rogersem. Z pelotonu v sobotu odstoupilo deset jezdců, takže před závěrečným kritériem v St. Louis jich zbývá už jen 95

6. etapa (155,9 km):
1. Cavendish (Brit.) 3:32:25, 2. Dominguez (Kuba), 3. Huff (USA), 4. Van Staeyen (Belg.), 5. Hernandez (Mex.), 6. Farrar (USA), ...13. Faltus, 32. Kreuziger (oba ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Vande Velde (USA) 19:26:20, 2. Rogers (Austr.) -18, 3. Tuft (Kan.) -48, 4. Hincapie -1:03, 5. Danielson (oba USA) -1:32, 6. Day (Austr.) -1:33, 7. Kreuziger -1:54, ...18. Faltus -7:28.