Rubriky:

Cyklistika

Contador vyhrál na Vueltě druhou horskou etapu za sebou

14. září 2008 18:18 - FUENTES DE INVIERNO

Španělský cyklista Alberto Contador vyhrál na Vueltě druhou horskou etapu za sebou a upevnil si celkové vedení. Vítěz loňské Tour de France a letošního Gira d'Italia se tak hned při své první účasti v nejslavnějším španělském závodě přiblížil možnosti stát se pátým cyklistou historie, jenž vyhraje všechny tři velké Tour.

Pětadvacetiletý Contador neměl před víkendem na kontě ani jedno etapové vítězství z Vuelty, a po dvou dnech je vše jinak. V sobotu se po náročném stoupání na Alto de L'Angliru poprvé oblékl do žlutého trikotu lídra a dnes své postavení pojistil triumfem ve 14. etapě s cílem na vrcholu Fuentes de Invierno.

Slavný španělský jezdec, jenž letos nemohl kvůli dopingové minulosti své stáje Astana obhajovat titul na Tour, zaútočil ve stoupání několik kilometrů před cílem a setřásl většinu pronásledovatelů. Téměř do konce se ho udrželi pouze jeho týmový kolega Levi Leipheimer a krajan Ezequiel Mosquera, který skončil třetí.

Contador najel na Leipheimera dvě sekundy a celkově před ním vede o 1:17 minuty. Letošního vítěze Tour Carlose Sastreho, jehož považuje za svého největšího rivala, za sebou dnes nechal o dvacet sekund a má před ním náskok 3:41 minuty.

"Mám skvělou formu. Nemohl jsem si nechat ujít šanci na další vítězství," uvedl Contador po jedné z nejtěžších etap letošního ročníku, který skončí příští neděli v Madridu.

"Nejdřív mi šlo hlavně o to získat co nejvíce náskoku na soupeře, ale pak jsem si řekl: Proč zase nevyhrát? Z týmu jsem pak taky dostal příkaz zaútočit," prohlásil majitel zlatého trikotu. Pochvaluje si skvělou formu, ale v dalších etapách už se prý zaměří především na uhájení své pozice. "Očekávám útoky ze všech stran, ale můj tým přesně ví jak jet na udržení prvního místa. Všechno nám hraje do karet," dodal.

V pondělí je na programu 202 km dlouhá etapa, která by podle papírových předpokladů měla patřit spurtérům.

Vuelta - 14. etapa (158,4 km):

1. Contador (Šp.) 4:16:01, 2. Leipheimer (USA) -2, 3. Mosquera (Šp.) -4, 4. Gesink (Niz.), 5. Moncoutie (Fr.), 6. Sastre (Šp.) všichni -20, 7. Bruseghin (It.), 8. Zaugg (Švýc.), 9. Rodríguez (Šp.), 10. Gadret (Fr.) všichni -1:00.

Průběžné pořadí:

1. Contador 55:56:58, 2. Leipheimer -1:17, 3. Sastre -3:41, 4. Mosquera -4:35, 5. Gesink -5:49, 6. Valverde (Šp.) -6:00, 7. Rodríguez -6:11, 8. Martínez (Šp.) -8:56, 9. Moncoutie -9:32, 10. Zaugg -10:01.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika