Kreuziger skončil třetí v cyklistickém kritériu v Rokycanech

ROKYCANY

Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger obsadil třetí místo v pátečním večerním kritériu v Rokycanech. Závod Grand Prix Borgers vyhrál sparťanský závodník Martin Hebík, který na cílové pásce odrazil útok Němce Reika Baumanna.

Od začátku závodu na 70 kilometrových okruhů bylo pětašedesátičlenné startovní pole hodně aktivní a pokusy o únik se střídaly velmi rychle. Prvním vydařeným však byl až zhruba v polovině závodu únik Richarda Faltuse, který v čele vydržel osamoceně deset okruhů.

Patnáct kilometrů před cílem ho dojela skupina deseti jezdců, která se postupně začala trhat. Dva okruhy před cílem se vpřed vydal Hebík a vedení udržel až do konce. Soupeři se na něj dotáhli, ale předjet ho nestihli.

Grand Prix Borgers:
1. Hebík (Sparta Praha) 1:23:27, 2. Baumann (Něm.), 3. Kreuziger (Liquigas), 4. Raboň (Columbia team), 5. Bečka (PSK Whirlpool Autor), 6. Faltus (Sparkasse) všichni stejný čas.