Rubriky:

Cyklistika

Živě

Ředitel Tour de France prohlásil, že Astanu příští rok pozve

25. září 2008 13:55 - PAŘÍŽ

Americký cyklista Lance Armstrong zřejmě bude moci usilovat o osmý triumf na Tour de France. Ředitel slavného etapového závodu Christian Prudhomme agentuře AP řekl, že stáj Astana na rozdíl od letošního ročníku dostane pozvání pořadatelů. Pokud tedy kazašský tým do začátku Tour nezasáhne nějaký dopingový skandál.

Kvůli dopingu členů stáje na Tour 2007 nemohla letos Astana v prestižním závodě startovat, takže její lídr Alberto Contador přišel o šanci na obhajobu triumfu. Příští rok by to mělo být jinak. "Jestli se v následujících měsících něco nestane, měli by být na našem závodě v roce 2009," prohlásil Prudhomme.

Armstrong s vrcholovou cyklistikou skončil v roce 2005, ale nedávno ohlásil návrat do profesionálního pelotonu. Ve středu na tiskové konferenci oznámil, že bude jezdit za stáj Astana, které šéfuje jeho přítel Johan Bruyneel. Ten stál také coby ředitel US Postal a Discovery Channel u všech sedmi Armstrongových triumfů na Tour.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.