Rubriky:

Cyklistika

Bláha vybojoval na SP v Manchesteru třetí místo ve scratchi

31. října 2008 22:55 - MANCHESTER

Martin Bláha vybojoval třetí místo ve scratchi v úvodním dnu zahajovacího dílu Světového poháru v dráhové cyklistice. V Manchesteru se dnes prosadila i Jarmila Machačová, která skončila pátá v bodovacím závodě.

Do elitní desítky se vešel ještě Martin Hačecký, který byl při triumfu Wima Stroetingy z Nizozemska osmý ve scratchi. Denis Špička obsadil v keirinu jedenácté místo, vyhrál Francois Pervis z Francie.

Tři prvenství dnes vybojovaly domácí závodnice: Victoria Pendletonová vyhrála sprint, Elizabeth Armitsteadová bodovací závod a Wendy Houvenaghelová stíhací závod na tři kilometry.

SP v dráhové cyklistice:
Muži:
Scratch: 1. Stroetinga (Niz.), 2. Maertens (Belg.), 3. Bláha ...8. M. Hačecký (oba ČR) všichni -1 kolo.
Keirin: 1. Pervis (Fr.), 2. Kenny (Brit.), 3. Mulder (Niz.), ...11. Špička (ČR).
Ženy:
Sprint - finále: Pendletonová - Blythová (obě Brit.) 2:0, o 3. místo: Čeng Lu-lu (Čína) - Šulikaová (Ukr.) 2:0.
Stíhací závod na 3 km - finále: Houvenaghelová (Brit) 3:30,591 - Wittenová (Kan.) 3:39,584, o 3. místo: Roswellová (Brit.) 3:41,875 - Beckerová (Něm.) 3:44,446.
Bodovací závod: 1. Armitsteadová 39 bodů, 2. Martinová 25, 3. Colcloughová (všechny Brit.) 25, ...5. Machačová (ČR) 23.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.