Rubriky:

Cyklistika

Do hvězdné sestavy cyklistů Astany přibyl ještě Popovyč

13. listopadu 2008 19:06 - BRUSEL

Ukrajinec Jaroslav Popovyč je další cyklistickou hvězdou, kterou před příští sezónou angažovala stáj Astana. V jejím dresu se po tříleté pauze chystá na návrat legendární Američan Lance Armstrong, kterému Popovyč pomohl v roce 2005 v barvách Discovery Channel k rekordnímu sedmému triumfu na Tour de France.

Bývalý mistr světa do 23 let má za sebou nepříliš vydařenou sezónu v týmu Silence-Lotto, kde mu vypršela smlouva. "Jakmile jsem se doslechl, že je Jaroslav volný, ihned jsem měl zájem. Pomůže našim lídrům na Giru a Tour," uvedl šéf Astany Johan Bruyneel, pod jehož vedením už Popovyč jezdil za Discovery Channel.

"Někoho možná překvapí, že jdu do takhle nabitého týmu. Ale Johanův tým mi ideálně vyhovuje," řekl osmadvacetiletý Popovyč, jenž získal v roce 2005 na Tour bílý trikot pro nejlepšího mladého jezdce. Za Astanu budou v příštím roce jezdci i letošní vítěz Gira dItalia a Vuelty Španěl Alberto Contador, Američan Levi Leipheimer a Němec Andreas Klöden.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.