Rubriky:

Cyklistika

Tour de France za dva roky odstartuje v Rotterdamu

20. listopadu 2008 17:09 - PAŘÍŽ

Cyklistická Tour de France za dva roky začne v Nizozemsku, kam se vrátí po dvanácti letech. Organizátoři slavného závodu pro červencový start 97. ročníku vybrali Rotterdam.

Největší evropský přístav porazil v boji o právo hostit začátek Tour jiné nizozemské město Utrecht. "Rotterdam jsme vybrali ze dvou důvodů. Chceme ukázat, že kolo je ideálním dopravním prostředkem do velkého města a také nám jeho poloha vyhovuje pro plánování další trasy," citovala agentura AP prohlášení Amaury Sport Organization, která závod pořádá.

V příštím ročníku, v němž by se po návratu k cyklistice mohl objevit sedminásobný vítěz závodu Američan Lance Armstrong, odstartuje Tour z Monaka. Mimo Francii začínal závod v poslední době také v roce 2007, když start Tour hostil Londýn.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.