Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Armstrong se na Tour větší bezpečnosti nedočká

2. prosince 2008 20:26 - PAŘÍŽ

Cyklista Lance Armstrong se příští rok na Tour de France zvýšených bezpečnostních opatření nedočká. Uvedl to ředitel slavného závodu Christian Prudhomme v reakci na prohlášení sedminásobného vítěze Tour, který před časem vyjádřil obavy z útoku fanoušků.

"Čeká nás 3500 kilometrů závodu, kolem silnic ho bude sledovat deset miliónů lidí. Nebudeme dělat žádná speciální opatření," řekl Prudhomme den poté, co Armstrong potvrdil, že se slavného závodu v příštím roce zúčastní.

Sedmatřicetiletý Američan, který se v září vrátil po třech letech k profesionální cyklistice, původně zvažoval, že příští rok pojede jen Giro d'Italia. Nakonec ale zamíří i na Tour.

"Moc nás to nepřekvapilo. Nakonec - na Tour si vybudoval celou kariéru. Víc nás zaskočil jeho návrat k cyklistice," řekl v úterý Prudhomme agentuře Reuters. "Pro některé bude jeho návrat fantastickým příběhem, pro jiné zase jen vzpomínkou na minulost," dodal.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.