Rubriky:

Cyklistika

Rok 2003 ve sportu

2. ledna 2003 14:03 - PRAHA

Hlavním magnetem letošního sportovního roku je srpnové mistrovství světa atletů v Paříži a MS v plaveckých sportech v Barceloně. Zajímavé bude sledovat, zda fotbalisté úspěšně završí cestu evropskou kvalifikací a jak si povedou hokejisté na šampionátu ve Finsku. Přinášíme Vám přehled nejvýznamnějších sportovních událostí roku.

 

Archiv

Již za pár týdnů absolvuje náš nejlepší sportovec minulého roku, lyžařský akrobat Valenta světový šampionát v místě svého olympijského triumfu, v únoru se konají také MS v alpském i klasickém lyžování. Na českém území bude letos mj. k vidění MS v aerobiku, evropský šampionát střelců i triatlonistů a také řada motoristických podniků, včetně brněnské Grand prix silničních motocyklů a předposledního závodu MS v motokrosu.

ATLETIKA

14.-16. 3. Halové MS (Birmingham), 18. 5. Pražský maratón a mistrovství ČR, 31. 5.-1. 6. Vícebojařský mítink (Götzis), 12. 6. Zlatá tretra - Super GP (Ostrava), 27. 6. Zlatá liga (Oslo), 29. 6. Memoriál J. Odložila (Praha), 4. 7. Zlatá liga (Paříž), 11. 7. Zlatá liga (Řím), 10. 8. Zlatá liga (Brusel), 15. 8. Zlatá liga (Curych), 23.-31. 8. MS (Paříž), 5. 9. Zlatá liga (Brusel), 12.-13. 9. Finále Grand prix (Monte Carlo), 27.-28. 9. Vícebojařský mítink (Talence), 28. 9. Mistrovství ČR v silničním běhu (Běchovice), 9. 11. Velká kunratická

BASKETBAL

22. 1. Česko-Portugalsko (Chomutov, kvalifikace ME 2003 mužů), 25. 1. Slovinsko-Česko (Koper, kvalifikace ME 2003 mužů), 9. 2. Utkání hvězd NBA (Atlanta), 25.-27. 4. Finálový turnaj Euroligy žen, 30. 4. Start finálové série play-off ligy žen, 1. 5. Start finálové série play-off ligy mužů Mattoni NBL, 5.-14.9. ME mužů (Nörrköping, Göteborg), 19.-28. 9. ME žen (Atény)

BIATLON

27. 2.-2. 3. ME (Forni Avoltri, It.), 15.-23. 3. MS (Chanty-Mansijsk)

CYKLISTIKA

Silniční: 9.-17. 5. Závod míru, 10. 5.-1. 6. Giro d`Italia, 5.-27. 7. Tour de France, 6.-28. 9. Vuelta, 7.12. 10. MS (Hamilton, Kan.)

Dráhová: 30. 7.-3. 8. MS (Šen-Čen, Čína)

Cyklokros: 26. 1. Superprestige (Hoogstraten), 1.2. 2. MS (Monopoli, It.), 9. 2. Superprestige (Harnes), 22. 2. Finále Superprestige (Vorselaar)

Horská kola: 31. 8.-7.9. MS (Lugano)

DOSTIHY

29. 3. Velká liverpoolská, 11. 5. Velká Jarní cena, 22. 6. České derby, 21. 9. St. Leger, 12. 10. Velká pardubická

FOTBAL

10. 2. Vyhlášení ankety Fotbalista roku 2002, 12. 2. Francie-ČR (přátelsky v Paříži), 18-19. 2. Osmifinálové skupiny Ligy mistrů, 3. kolo, 20. 2. Slavia Praha-Besiktas Istanbul (Pohár UEFA, 4. kolo), 27. 2. Besiktas-Slavia (Pohár UEFA, odveta 4. kola), 25. 3.16. 4. MS do 20 let (Abú Zabí), 29. 3. Nizozemsko-ČR (Amsterdam, kvalifikace ME 2004), 2. 4. ČR-Rakousko (Praha, kvalifikace ME 2004), 30. 4. ČR-Turecko (přátelské utkání), 21. 5. Finále Poháru UEFA (Sevilla), 28. 5. Finále Ligy mistrů (Manchester), 29. 5. Finále Poháru ČMFS, 11. 6. ČR-Moldavsko (Teplice, kvalifikace ME 2004), 12. 6. Vyhlášení ankety Zlatý míč ČR 2002/03, 18.-29. 6. Pohár FIFA (Paříž), 15. a 29. 8. Předkolo Poháru UEFA, 21. a 28. 8. Předkolo Ligy mistrů, 6. 9. Bělorusko-ČR (Minsk, kvalifikace ME 2004), 10. 9. ČR-Nizozemsko (Praha, kvalifikace ME 2004), 11. 10. Rakousko-ČR (Vídeň, kvalifikace ME 2004), 15. a 19. 10. Barážová utkání o postup ME 2004, 30. 11. Losování ME 2004 (Lisabon), 5. 12. Losování kvalifikace MS 2006 (Frankfurt), 20. 12. Vyhlášení Zlatého míče

HÁZENÁ

21. 1.-2. 2. MS mužů (Lisabon), 18. 4. Start finálové série play-off interligy mužů, 24. 4. Start finálové série play-off interligy žen, 25. 5. Nizozemsko-Česko (kvalifikace MS žen 2003), 1. 6. Česko-Nizozemsko (kvalifikace MS žen 2003), 15. a 22. 6. kvalifikace ME 2004 mužů, 1.-14. 12. MS žen (Záhřeb)

KANOISTIKA

8.-10. 8. Mistrovství ČR (Račice), 10.-14. 9. MS (Gainesville, USA)

KRASOBRUSLENÍ

20.-26. 1. ME (Malmö), 24.-30. 3. MS (Washington)

LYŽOVÁNÍ

Běhy na lyžích: 12. 1. Jizerská 50 (Bedřichov), 18.-19. 1. SP (Nové Město na Moravě), 18. 2.-2. 3. MS (Val di Fiemme, It.), 22.-23. 3. Finále SP (Falun).

Severská kombinace: 18. 2.-2. 3. MS (Val di Fiemme), 14.-15. 3. Finále SP (Lahti),

Skoky na lyžích: 4. 1. Turné čtyř můstků (Innsbruck), 6. 1. Závěr Turné čtyř můstků (Bischofshofen), 11.-12. 1. Světový pohár (Liberec), 18. 2.-2. 3. MS (Val di Fiemme), 18.-19. 3. Mistrovství ČR (Harrachov), 21.-23. 3. Finále SP (Planica)

Alpské disciplíny: 2.-16. 2. MS (Svatý Mořic, Švýc.), 12.-16. 3. Finále SP (Lillehammer), 20.-21. 12. Slalom a obří slalom SP žen sezóny 2003/2004 (Špindlerův Mlýn).

Akrobatické: 11.-12. 1. Světový pohár (Tremblant), 17.-19. 1. SP (Lake Placid), 25.-26. 1. SP (Fernie), 29. 1.-2. 2. MS (Deer Valley, USA), 8.-9. 2. SP (Steamboat Spring), 22.-23. 2. Mistrovství ČR (Červenohorské sedlo), 1.-2. 3. Finále SP (Špindlerův Mlýn)

LEDNÍ HOKEJ

do 5. 1. MS do 20 let (Halifax), 1. 2. Utkání hvězd extraligy Česko-Slovensko (Pardubice), 2. 2. Utkání All Star NHL (Florida), 4.-9. 2. Švédské hokejové hry (Stockholm, závěr Euro Hockey Tour), 2. 3. Závěr základní části extraligy, 5. 4. Start finálové série play-off extraligy, 6. 4. Konec základní části NHL, 12.-22. 4. MS do 18 let (Jaroslavl), 10. a 11. 4. Švýcarsko-ČR (přátelsky), 16. 4. ČR-Slovensko (přátelsky), 22. 4. ČR-Rusko (přátelsky v Budějovicích), 23. 4. Rusko-ČR (přátelsky v Petrohradě), 26. 4.-11. 5. MS (Helsinky, Turku, Tampere), 27. 5. Start finálové série play-off zámořské NHL, 28. 6. Draft NHL, 4.-7. 9. Česká pojišťovna cup (Zlín), 12. 9. Začátek hokejové extraligy, 6.-9. 11. turnaj Karjala (Helsinky), 17.-21. 12. Baltika cup (Moskva), 25. 12.-4. 1. 2004 MS do 20 let (Helsinky, Espoo), 26.-31. 12. Spenglerův pohár (Davos)

MOTORISMUS

Grand prix F1: 9. 3. Austrálie (Melbourne), 23. 3. Malajsie (Sepang), 6. 4. Brazílie (Sao Paulo), 20. 4. San Marino (Imola), 4. 5. Španělsko (Barcelona), 18. 5. Rakousko (Spielberg), 1. 6. Monako (Monte Carlo), 15. 6. Kanada (Montreal), 29. 6. Evropa (Nürburgring), 6. 7. Francie (Magny Cours), 20. 7. Velká Británie (Silverstone), 3. 8. Německo (Hockenheim), 24. 8. Maďarsko (Budapešť), 14. 9. Itálie (Monza), 28. 9. USA (Indianapolis), 12. 10. Japonsko (Suzuka)

MS v rallye: do 19. 1. Dakar, 23.-26. 1. Monte Carlo, 6.-9. 2. Švédsko, 27. 2.- 2. 3. Turecko, 10.-13. 4. Nový Zéland, 8.-11. 5. Argentina, 5.-8. 6. Akropolis, 19.-22. 6. Kypr, 24.-27. 7. Německo, 7.-10. 8. Finsko, 4.-7. 9. Austrálie, 2.-5. 10. San Remo, 16.-19. 10. Korsika, 23.-26. 10. Katalánsko, 6.-9. 11. Británie

GP silničních motocyklů: 6. 4. Japonsko (Suzuka), 27. 4. JAR (Welkom), 11. 5. Španělsko (Jerez), 25. 5. Francie (Le Mans), 8. 6. Itálie (Mugello), 15. 6. Katalánsko (Barcelona), 28. 6. Nizozemsko (Assen), 13. 7. Británie (Donnington), 27. 7. Německo (Sachsenring), 17. 8. Česká republika (Brno), 7. 9. Portugalsko (Estoril), 20. 9. Brazílie (Rio de Janeiro), 5. 10. Pacifik (Motegi), 12. 10. Malajsie (Sepang), 19. 10. Austrálie (Phillip Island), 2. 11. Evropa (Valencie)

Plochá dráha: 6. 9. GP České republiky (Praha), 28. 9. Zlatá přilba ČR (Pardubice), 4. 10. Finále GP (Hamar), 25. 10. Finále MS na dlouhé dráze (Plymouth)

MS v enduru: 2.-8. 11. Šestidenní (Fortaleza, Braz.)

PLAVÁNÍ

13.-27. 7. MS (Barcelona), 11.-14. 12. ME v krátkém bazénu (Dublin)

TENIS

13.-26. 1. Australian Open (Melbourne), 7.-9. 2. ČR-Rusko (1. kolo Davisova poháru v Ostravě), 4.-6. 4. čtvrtfinále Davisova poháru, 26.-27. 4. USA-ČR (1. kolo Fed cupu ve Washingtonu), 26. 5.-8. 6. French Open (Paříž), 23. 6.-6. 7. Wimbledon, 19.-20. 7. Utkání 2. kola Fed Cupu, 25. 8.-7. 9. US Open (New York), 19.-21. 9. Semifinále Davisova poháru, 3.-9. 11. Turnaj mistryň (Los Angeles), 10.-16. 11. Turnaj mistrů (Houston), 17.-23. 11. Finálový turnaj Fed cupu, 28.-30. 11. Finále Davisova poháru

TRIATLON

11. 5. MS v dlouhém triatlonu (Ibiza), 8. 6. Mistrovství ČR (Praha), 19.-22. 6. ME (Karlovy Vary), 3. 8. ME v dlouhém triatlonu (Fredericia, Dán.), 10. 8. Mistrovství ČR v dlouhém triatlonu (Benešov), 18. 10. Ironman (Havaj), 6.-7. 12. MS (Queenstown, N. Zél.)

VODNÍ SLALOM

30. 5.-1. 6. ME a SP ve sjezdu na divoké vodě (Karlovy Vary), 22.-27. 7. MS (Augsburg), 1.-3. 8. Finále SP (Čunovo)

VESLOVÁNÍ

8. 6. Primátorky (Praha), 19.-20. 7. Mistrovství ČR (Račice), 24.-31. 8. MS (Milán)

VOLEJBAL

31. 5. ČR-Maďarsko (Svitavy, kvalifikace ME 2003 žen), 8. 6. ČR-Rumunsko (Svitavy, kvalifikace ME 2003 žen), 28.-31. 8. ME pláž (Rakousko), 6.14. 9. ME mužů (Německo), 18.30. 9. ME žen (Turecko), 14.-19. 10. MS pláž (Rio de Janeiro)

DALŠÍ ODVĚTVÍ

BASEBALL: 23.-29. 6. Pražský baseballový týden, 11.-19. 7. ME (Rotterdam), BOX: 12. 4. Utkání Lewis-Kličko o titul profesionálního mistra světa WBC, 12.-21. 7. MS (Bangkok) FLORBAL: 17.-25. 5. MS žen (Bern), MODERNÍ PĚTIBOJ: 15.-20. 7. MS (Pesaro), 21.-24. 8. ME (Madrid), STŘELBA: 16.-27. 7. ME kulové zbraně (Plzeň), 29. 7.-6. 8. ME brokové zbraně (Brno), 10.-17. 9. MS brokové zbraně (Larnaka), 4.-12. 11. ME vzduchové zbraně (Švédsko)

VŠESPORTOVNÍ AKCE:

27. 6.-5. 7. Zasedání MOV spojené s volbou pořadatele ZOH 2010 (Praha)

Martin Kézr

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika

V této sekci nejsou žádné další články.