Leipheimer se výhrou v časovce přiblížil triumfu v Kalifornii

Americký cyklista Levi Leipheimer vyhrál páteční časovku na etapovém závodu Kolem Kalifornie a míří za třetím celkovým prvenstvím za sebou. V průběžné klasifikaci má nyní náskok 36 sekund před krajanem Davidem Zabriskiem, do konce zbývají dvě víkendové etapy.

Leipheimer projel 24 kilometrů dlouhou trasu za 30 minut a 40 sekund, Zabriskie byl o osm sekund pomalejší. Čtrnáctý nejrychlejší čas zaznamenal sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong. "Dal jsem do toho všechno. Ale už je to dlouho, co jsem to dělal," uvedla cyklistická legenda, která se do profesionálního pelotónu vrátila po více než třech letech.

Ještě hůře dopadly další známé ikony cyklistiky Floyd Landis a Carlos Sastre. Landis, jenž se vrací po dvouletém dopingovém trestu, obsadil v pátek 54. místo, vítěz loňské Tour de France Sastre figuroval s více než tříminutovou ztrátou na 82. pozici.

Cyklistický etapový závod Kolem Kalifornie - 6. etapa (časovka na 24 km):
1. Leipheimer 30:40, 2. Zabriskie (oba USA) -8, 3. Larsson (Švéd.) -17, 4. Rogers (Austr.) -22, 5. Voigt (Něm.) -30, 6. Hincapie -36, ...14. Armstrong (oba USA) -1:16.
Průběžné pořadí:
1. Leipheimer 24:12:00, 2. Zabriskie -36, 3. Rogers -46, 4. Voigt -1:10, 5. Lövkvist (Švéd.) -1:29, 6. Arsmstrong -1:46.