Rubriky:

Cyklistika

Cyklistu Armstronga čeká kvůli zlomené klíční kosti operace

24. března 2009 09:49 - NEW YORK

Amerického cyklistu Lance Armstronga čeká v nejbližších dnech operace zlomené klíční kosti. Zákroku se sedminásobný vítěz Tour de France, který se zranil při pondělní první etapě závodu Castilla a León ve Španělsku, podrobí v Americe.

"Letím domů a za pár dní jdu na operaci. Bolí to jako čert," citovala sedmatřicetiletého Armstronga agentura AP. Spolu s jezdcem stáje Astana, který se na podzim vrátil do profesionálního pelotonu po více než tříleté pauze, do Ameriky ze Španělska odcestoval i šéf kazašského týmu Johan Bruyneel.

Armstrong se v pondělí zranil asi 20 kilometrů před cílem v Baltanásu, když se zapletl do hromadného pádu. Ohrožena je prý jeho účast na Giro d'Italia i Tour de France. "Všechny moje plány jsou v ohrožení. Nejdůležitější teď ale je, abych si odpočinul a začal s rehabilitací," dodal.

Zatímco Armstrong je skeptický, Bruyneel je opačného názoru. "Myslím, že v plánech pro Tour nemusíme nic měnit. V březnu zlomená klíční kost rozhodně Lancův start ve Francii neohrožuje," prohlásil. "A nevylučuji ani účast na Giru. Myslím, že se do té doby může v pohodě uzdravit," dodal. "Kdybych si měl dobrovolně zlomit nějakou kost v těle, vybral bych si klíční, protože se nejrychleji léčí. Proto nevidím v účasti na Giro problém. Asi nepojede o první místo, takže pro závod budeme muset změnit strategii," uvedl.

Armstrong jel v závodě poprvé s další hvězdou Astany Albertem Contadorem. "Je škoda, že jsme takhle přišli o Lance. Měla to být pro nás příležitost spolupracovat během závodu. Jediné, co pro něj teď mohu udělat, je popřát mu, aby se brzo uzdravil," řekl předloňský vítěz Tour de France.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika