Časovku v závodu Castilla a León vyhrál Američan Leipheimer

PALENCIA

Americký cyklista Levi Leipheimer z Astany vyhrál časovku na 24 kilometrů v závodu Castilla a León. Do cíle druhé etapy v úterý dojel za 33 minut a 17 sekund, druhý skončil jeho týmový kolega Španěl Alberto Contador s mankem 16 sekund. Třetí místo obsadil další Američan David Zabriskie.

Díky úternímu triumfu se dostal Lepheimer i do čela průběžného pořadí, na cyklisty čekají ještě tři etapy.

V závodu už po pondělním pádu nepokračuje Lance Armstrong. Se zlomenou klíční kostí zamířil do USA, kde se podrobí operaci.

Castilla a León, cyklistický etapový závod:
2. etapa (časovka na 28 km): 1. Leipheimer (USA) 33:17, 2. Contador (Šp.) -16, 3. Zabriskie (USA) -22, 4. Clement (Niz.) -49, 5. Meňšov (Rus.) -55, 6. Irizar (Šp.) -1:16.
Průběžné pořadí: 1. Leipheimer 5:05:10, 2. Contador -16, 3. Zabriskie -22, 4. Clement -49, 5. Meňšov -55, 6. Irizar -1:16.