Machačová byla na MS dráhařů desátá ve scratchi

PRUSZKÓW

Ani třetí den na světovém šampionátu v dráhové cyklistice nepřinesl českým reprezentantům úspěch. Jedna z favoritek scratche Jarmila Machačová obsadila v pátek až desáté místo, na jejím výkonu se ale mohla podepsat indispozice těsně před šampionátem, kdy byla v péči lékařů kvůli podezření na akutní zánět slepého střeva. Tomáš Bábek s Filipem Ditzelem v závodě na 1 km s pevným startem skončili až ve třetí desítce startovního pole.

Němec Stefan Nimke při závodu na 1 km s pevným startem na MS v dráhové cyklistice v polském Puszkówě.

Právě závod na jeden kilometr přinesl vynikající časy. Vítěz stíhacího závodu Taylor Phinney z USA zvládl trať za 1:01,611, ale na druhé zlato mu to nestačilo. Ještě téměř o sekundu rychlejší byl německý cyklista Stefan Nimke (1:00,666), bronz získal překvapivě Rizal Mohd Tisin z Malajsie.

Šampiónkou ve scratchi se stala Kubánka Yumari Gonzalezová Valdiviesová, kterou doprovodily na stupně vítězů favoritky Elizabeth Armitsteadová z Británie a Australanka Belinda Gossová.

Senzací skončila stíhačka družstev, ve které Brity a Australany zaskočili reprezentanti Dánska. Již v kvalifikaci zajelo kvarteto Michael Christensen, Casper Jörgensen, Jens Erik Madsen a Alex Rasmussen skvělý čas 3:59,893 a ve finále proti Austrálii z něj ještě sekundu a půl ubralo. V boji o bronz ještě obhájci zlata Britové nestačili na Nový Zéland.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Pruszkówě
Muži:
1 km s pevným startem:
1. Nimke (Něm.) 1:00,666, 2. Phinney (USA) 1:01,611, 3. Tisin (Malajsie) 1:01,658, 4. D'Almeida (Fr.) 1:02,034, 5. Sunderland (Austr.) 1:02,144, 6. Mulder (Niz.) 1:02,209, ...21. Bábek 1:04,281, 22. Ditzel (oba ČR) 1:04,319.
Stíhací závod družstev na 4 km:
Finále: Dánsko (Christensen, Jörgensen, Madsen, A. Rasmussen) 3:58,246 - Austrálie 3:58,863, o 3. místo: Nový Zéland 4:00,248 - Británie 4:01,836.