Rubriky:

Cyklistika

Devolder obhájil vítězství v cyklistickém závodu Kolem Flander

5. dubna 2009 17:18 - NINOVE

Belgický cyklista Stijn Devolder obhájil loňské vítězství ve slavném klasickém závodu Kolem Flander. Devětadvacetiletý člen týmu Quick Step vyhrál stejně jako loni po sólovém úniku a v neděli dojel po 261 kilometrech do cíle v belgickém Ninove zhruba s minutovým náskokem.

Devolder zaútočil na kostkách v obávaném stoupání Muur van Geraardsbergen 16 kilometrů před finišem a odpojil se od svých soupeřů v čelní skupině. I díky pomoci týmových kolegů, kteří zpomalovali peloton, si mohl Devolder dojet pro cenný triumf.

"Měli jsme tu jasně nejlepší tým. Je to úžasné, pro tenhle moment jsem žil," uvedl časovkářský specialista po vítězství v 93. ročníku jednoho z nejprestižnějších belgických závodů.

Na druhém místě skončil těsně před hlavním pelotonem Němec Heinrich Haussler a zopakoval své čtrnáct dní staré umístění z klasiky Milán-San Remo. Pronásledovatele dovedl do cíle Belgičan Philippe Gilbert.

Dalším ze série velkých klasických závodů bude příští neděli Paříž-Roubaix.

Cyklistický závod Kolem Flander (261 km):

1. Devolder (Belg.) 6:01:08, 2. Haussler (Něm.), 3. Gilbert (Belg.), 4. Pozzato (It.), 5. Maaskant (Niz.), 6. Breschel (Dán.) všichni -58.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika