Rubriky:

Cyklistika

Cyklistický seriál Kolo pro život startuje již podesáté

15. dubna 2009 13:54 - PRAHA

Příští sobotu 25. dubna startuje již desátý ročník největšího seriálu závodů horských kol Kolo pro život. Jubilejní sezóna začne závodem na padesát kilometrů v Kutné Hoře. Pořadatelé připravili pro letošní rok i řadu novinek včetně Fitness jízd pro cyklisty amatéry.

 

mtvs.cz/Jan Němec

Jubilejní desátý ročník největšího seriálu závodů horských kol Kolo pro život odstartuje příští sobotu 25. dubna v Kutné Hoře. Na závodníky čeká padesátikilometrový okruh s průjezdem slavným havířským městem. V letošním roce je na programu celkem patnáct závodů, které se uskuteční na nejrůznějších místech České republiky.  

Na trati budou moci diváci povzbuzovat i české cyklistické hvězdy v čele s Terezou Huříkovou a Milanem Spěšným. „Ještě se léčím ze zlomeniny klíční kosti. Ale určitě se na nějakém závodě v průběhu roku objevím,“ řekla Tereza Huříková na tiskové konferenci. I její týmový kolega Milan Spěšný přislíbil svou účast. „Prioritou je teď pro mě Světový pohár. Moc rád tady startuji, takže na nějaký závod určitě přijedu,“ dodal Spěšný.    

Zazávodit si může každý

Pořadatelé pro letošní sezónu vymysleli i řadu novinek. Jednou z nich budou Fitness jízdy, které jsou určené pro cyklisty amatéry i začátečníky. Závodit se bude na tratích dlouhých maximálně pětadvacet kilometrů. Součástí seriálu budou i dětské závody Junior Trophy. Ani letos nebudou chybět bodované soutěže Prestige Trophy, kdy si budou moci jezdci změřit své síly. Zajímavá bude i Kooperativa Team Prestige Trophy, která amatérským týmům umožní soupeřit mezi sebou navzájem. Stačí se jen zaregistrovat na webových stránkách kolopro.cz. 

Novým partnerem závodů Kolo pro život se stala Škoda Auto, a tak hlavní výhrou celého seriálu bude jejich vůz. Šanci na výhru má každý, kdo dokončí alespoň jeden ze závodů a zároveň odpoví ze všech nelépe na soutěžní otázku v tzv. Finálové hře.

Kalendář seriálu Kolo pro život
25. dubnaKutnohorská padesátka
2. květnaPříbramský permoník
16. květnaTrans Brdy
23. květnaTrutnovská padesátka
6. červnaJistebnický kancionál
13. červnaOrlík Tour
20. červnaOlomoucká padesátka
4. červenceBikemaraton Drásal (Holešov)
11. červencePraha - Karlštejn Tour
25. červenceManitou Železné hory (Chrudim)
8. srpnaJeštěd Tour
22. srpnaKarlovarský AM bikemaraton
5. záříPriessnitzova šedesátka (Jeseník)
19. záříCyklobraní (Jevišovka)
26. záříOderská mlýnice (Klokočůvek u Oder)

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika