Rubriky:

Cyklistika

Třetí etapa Vuelty pro Petacchiho

8. září 2003 18:28 - SANTANDER

Ital Alessandro Petacchi vyhrál třetí etapu cyklistické Vuelty. Po úspěšných spurtech na Giro d'Italia a Tour de France tak dokázal jezdec stáje Fassa Bortolo uplatnit svou rychlost i ve třetím velkém etapovém závodu sezony.

 

ČTK/AP

Vyhrát etapu na každém ze tří nejprestižnějších závodů v jedné sezoně (kromě Vuelty i na Giru a Tour de France) se zatím podařilo pouze dvěma závodníkům. Vedle Petacchiho to byli ještě Miguel Poblet a Pierino Bafi a naposledy se tak stalo v roce 1958.

"Byl to náročný den. Silnice byly nebezpečné, snažili jsme se hlavně vyhnout pádu. V závěrečné zatáčce jsem málem havaroval, ale sprint mi vyšel," radoval se Petacchi.

Svorada dojel sedmý

Do cíle rovinaté 154 kilometrů dlouhé trasy v Santanderu vlétl Petacchi v dešti následován svým velkým sokem Erikem Zabelem z Německa. Třetí skončil Belgičan Tom Boonen. O stupně vítězů bojoval i český spurtér Ján Svorada, ale obsadil sedmé místo ve stejném čase jako vítěz.

"Škoda. Byla to určitě etapa pro spurtéry, ale počasí z ní nadělalo loterii," litoval Svorada promarněné příležitosti. "Moc to nebrzdilo, každou chvíli klouzalo. Naštěstí jsem nespadnul, ale měl jsem všeho dost. V poslední zatáčce mi pak už chybělo víc sil k razantnější koncovce, ke zrychlení," popsal závěr etapy.

Vedení v průběžném pořadí si udržel Španěl Joaquin Rodriguez z týmu ONCE, za kterým jsou dál díky prvenství v úvodní časovce družstev jeho tři stájoví kolegové - Gonzalez de Galdeano, Nozal a Serrano. Českému cyklistovi  Janu Hruškovi patří prozatím 43. místo, Ján Svorada okupuje 76. pozici.   V úterý čeká peloton čtvrtá etapa do Burgosu, která měří 151 kilometrů.

Vuelta - 3.etapa
Cangas de Onís-Santander (154,3 Km)

1. Petacchi (It.) 3:24:13
2. Zabel (Něm.)
3. Boonen (Belg.)
4. Dean (N.Zél.)
5. Lombardi (It.)
6. Edo (Šp.)
7. Svorada (ČR)
.....
77. Hruška (ČR) +15

Průběžné pořadí:

1. Rodriguez (Šp.) 7:24:00
2. De Galdeano (Šp.)
3. Nozal (Šp.)
4. Serrano (Šp.)
5. Beltran (Šp.) +10
6. Heras (Šp.) +10
7. U.Osa (Šp.) +24
8. A.Osa (Šp.) +24
9. Mancebo (Šp.) +24
10. Mercado (Šp.) +39
....
43. Hruška (ČR) 4:13
76. Svorada (ČR) 12:03

ČTK, Novinky

Zrušit