Rubriky:

Cyklistika

Hondo chce vlastní cyklistickou stáj a Ullricha jako poradce

19. dubna 2009 16:18 - ALANYA

Německý cyklista Danilo Hondo z českého týmu PSK Whirlpool-Author by rád založil vlastní profesionální stáj a za poradce by angažoval slavné krajany Jana Ullricha a Andrease Klödena. Oba blízké přátele již oslovil.

"Už jsme spolu mluvili, každý má ale logicky vlastní názor," řekl podle agentury SID Hondo, jenž v současné době jede s PSK Whirlpool-Author závod Kolem Turecka. Pětatřicetiletý jezdec je lídrem týmu v průběžné klasifikaci, v páteční etapě obsadil druhé místo.

"Mám ještě stále chuť tři nebo čtyři roky závodit. Kdyby ale všechno klaplo, mohlo by k tomu dojít dříve (ke konci kariéry)," nastínil svou budoucnost Hondo, jenž by chtěl i na Ullrichovo jméno přilákat německé sponzory a dát ve svém týmu přednost mladým talentům ze své země.

Ullrich se stal v roce 1997 vítězem Tour de France a na nejslavnějším závodu si druhým místem v roce 2004 udělal jméno i Klöden. Předloni Ullrich ukončil kariéru poté, co dlouhé měsíce čelil tlaku kvůli podezření z dopingu. Hondo má za sebou roční distanc za doping.

ČTK

Zrušit