Horáková byla v SP ve fourcrossu v Belgii druhá

HOUFFALIZE

Jana Horáková obsadila druhé místo v sobotním závodu Světového poháru ve fourcrossu v belgickém Houffalize. Ve finále prohrála jen s trojnásobnou mistryní světa Jill Kintnerovou z USA, další česká cyklistka Romana Labounková skončila čtvrtá.

Kamil Tatarkovič se probojoval do malého finále a obsadil osmou pozici. Michal Prokop nepostoupil ze čtvrtfinále stejně jako Lukáš Měchura a Adam Stašek. Zvítězil Australan Jared Graves.

V cross country se poprvé po třech letech představil v závodě horských kol dvojnásobný vicemistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar a obsadil 100. místo. Nejlepší z Čechů byl Jaroslav Kulhavý na 22. pozici. Vítězství ve třetím dílu SP si připsali Francouz Julien Absalon a Španělka Margarita Fullanaová-Rieraová a oba vedou celkově.

Závod SP horských kol v Houffalize:
Fourcross:
Muži: 1. Graves (Austr.), 2. Atherton (Brit.), 3. Rinderknecht (Švýc.), 4. Wichman (Niz.), ...8. Tatarkovič, 12. Měchura, 13. Prokop, 16. Stašek, 28. Říha, 37. Kvaček, 44. Mühlhans, 46. Novák (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po dvou závodech): 1. Graves 250, 2. Rinderknecht 135, 3. D. Atherton 120, 4. Prokop 108, ...13. Tatarkovič 25, 16. Měchura 15, 23. Stašek, 24. Tejchman (ČR) oba 2.
Ženy: 1. Kintnerová (USA), 2. Horáková (ČR), 3. Beertenová (Niz.), 4. Labounková, ...14. Tóthová, 21. Votavová (všechny ČR).
Průběžné pořadí SP (po dvou závodech): 1. Beertenová 150, 2. Kintnerová 130, 3. Horáková 115, 4. Labounková 90.