Rubriky:

Cyklistika

Petacchi podruhé triumfoval na Vueltě, Svorada osmý

10. září 2003 18:11 - ZARAGOZA

Vyhlášený finišman Ital Alessandro Petacchi si v páté etapě cyklistické Vuelty dojel pro druhé vítězství. Do Zaragozy dojel suverénně před Španělem Angelem Edem, další finišující jezdci včetně nakonec osmého Jána Svorady na tuto dvojici nestačili a zaostali za ní o dvě sekundy.

 

ČTK

Zlatý trikot vedoucího závodníka si udržel domácí Isidro Nozal a ve čtvrtek ho bude hájit v časovce jednotlivců dlouhé 40 kilometrů. V ní se pokusí zaútočit na přední pozice i jeho kolega z týmu ONCE Jan Hruška, který na 50. místě průběžného pořadí ztrácí na Nozala téměř pět minut.

Svorada rozjížděl finiš sám

"Štěstí se pořádně otočilo. Najel jsem do nejdůležitější zatáčky před cílem šestý v domnění, že ti přede mnou budou rozjíždět spurt. Opak byl pravdou. Já ho rozjížděl těm za mnou! Sedm set metrů do cíle jsem tak musel jet 'za svoje'," láteřil v cíli rozzlobený Svorada, který byl už ve třetí etapě sedmý.

Jeho tým Lampre navíc před dalšími etapami přišel o Itala Alessandra Cortinovise, jenž v závěrečném kilometru upadl v zatáčce spolu s domácím Davidem Latasou. "Zlomil si čelist a zřejmě i klíční kost. Tohle na radosti před pyrenejskou částí Vuelty nepřidá," litoval Svorada ztráty člena týmu.

Petacchiho dvanácté velké vítězství

Spokojeností naopak zářil Petacchi, který má po šesti vítězstvích na Giro d'Italia a čtyřech na Tour de France letos na kontě už dvanáct výher z trojice prestižních etapových závodů.

"Vyhraje každý sprint, v kterém jede. Letos je neporazitelný, o tom není pochyb," vysekl etapovému vítězi poklonu Španěl Miguel Martin Perdiguero. Petacchi navíc vede bodovací soutěž a jeho stáj Fassa Bortolo vévodí pořadí týmů.

Vuelta - 5. etapa
Soria - Zaragoza, 166,7 km
1. Petacchi (It.) 3:19:26 hod.
2. Edo (Šp.) stejný čas
3. Dean (N. Zél.) všichni + 2 s 
4. Zabel (Něm.)
5. Bucciero (It.)
6. Rodriguez (USA)
7. Furlan (It.)
8. Svorada (ČR)
9. Valverde (Šp.)
10. De Jongh (Niz.)
...
110. Hruška (ČR)
Průběžné pořadí:
1. Nozal (Šp.) 14:11:03
2. D. Etxebarría (Šp.) všichni + 50 s
3. Rodriguez (Šp.)
4. I. Gonzalez (Šp.)
5. Serrano (Šp.)
6. Beltran (Šp.) + 1:00
7. Heras (Šp.)
8. A. Osa (Šp.) + 1:14
9. U. Osa (Šp.)
10. Mancebo (Šp.)
...
50. Hruška (ČR) + 4:48
141. Svorada (ČR) + 19:55

ČTK

Zrušit