Rubriky:

Cyklistika

Po defektu dojel Raboň v prologu Kolem Katalánska poslední

18. května 2009 22:20 - LLORET DE MAR

Defekt připravil českého cyklistu Františka Raboně o šanci na úspěch v dnešním prologu závodu Kolem Katalánska. Vítěz úvodní časovky z nedávného podniku Kolem Romandie dnes obsadil v Lloret de Mar na trati dlouhé 3,6 kilometru poslední místo se ztrátou jedné minuty a 14 sekund na prvního Thora Hushovda z Norska.

"Měl jsem defekt už po 200 metrech a místo na speciálu jsem musel dojet na normálním silničním kole," uvedl pro ČTK Raboň, kterému po úvodním dílu sedmidenního závodu patří 163. příčka.

Před necelým měsícem ve Švýcarsku člen stáje Columbia-Highroad zářil. Dvakrát vystoupil na stupně vítězů a dva dny jel ve žlutém trikotu vedoucího závodníka. Následně dostal místo plánovaného startu na Giro d'Italia volno a nyní se chystá na případnou účast na Tour de France.

Stejné plány má Hushovd, který o jednu sekundu porazil domácího favorita Alejandra Valverdeho a zopakoval si loňské prvenství v prologu. "Nečekal jsem to, protože tohle je můj první závod v přípravě na Tour. Loni jsem tu byl v lepší formě, ale dobře jsem znal trať, což je výhoda," řekl agentuře Reuters norský cyklista, jehož cílem na Tour bude zelený trikot pro nejlepšího spurtéra.

Cyklistický závod Kolem Katalánska - prolog (časovka na 3 km):
1. Hushovd (Nor.) 4:47, 2. Valverde (Šp.) -1, 3. Henderson (N. Zél.) -2, 4. Ladagnous, 5. Chavanel (oba Fr.), 6. Veikkanen (Fin.) všichni -3, ...163. Raboň (ČR) -1:14.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika