Štafetový titul bikerů obhájil tým Rouvy

10. července 2020 19:27 - Pec pod Sněžkou

Tým Rouvy Specialized obhájil na mistrovství České republiky v Peci pod Sněžkou titul ve štafetě. Sestava Jan Sáska, Tereza Sásková, Aneta Novotná, Samuel Jirouš zvítězila s půlminutovým náskokem před kolínským kvartetem Express CZ Tufo, jehož finišman Tomáš Paprstka měl po posledním sjezdu defekt předního kola a vypadl z boje o zlato.

 

Michal Červený

"V posledním sjezdu jsem to o něco procvaknul. Samíka jsem měl kousek před sebou a zdálo se mi, že tuhne. Bylo by to ještě zajímavý," litoval Paprstka v rozhovoru pro server mtbs.cz. "Cítil jsem Páprdu v zádech, takže jsem jel, co to šlo. Ale měli jsme i trochu štěstí, protože píchnul," řekl finišman vítězného týmu Jirouš.

Třetí skončil v konkurenci šesti družstev tým Kross + MS Bike Academy s hvězdným Ondřejem Cinkem na prvním úseku. Aktuální česká jednička byla na trati jasně nejrychlejší a jeho tým měl při poslední předávce i díky odlišné taktice s nasazením mužů na první dva úseky téměř dvouminutový náskok. Mladičká kadetka Adéla Foltýnová ale podle očekávání na mužské konkurenty nestačila.

Byl to hardcore! Doufám, že se dožiju zítřka, smála se po triumfu Ledová královna Sáblíková

V sobotu jsou na programu mistrovské závody v olympijské disciplíně cross country.

MČR v závodech horských kol v Peci pod Sněžkou - štafeta:
1. Rouvy Specialized (Sáska, Sásková, Novotná, Jirouš) 48:21
2. Express CZ Tufo Team Kolín (Žvak, Tvarůžková, Bedrníková, Paprstka) -30
3. Kross + MS Bike Academy (Cink, Čáslavský, Spěšná, Foltýnová) -1:46
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.